13.09.2018 13:22

Jon Hamm nowym Batmanem? Aktor jest poważnie zainteresowany rolą

Jon Hamm przez wiele osób uważany jest za idealnego kandydata do roli Batmana. Sam aktor przyznaje, że ucieszyłby się z propozycji Warner Bros. Czy istnieją szanse, że wreszcie ją otrzyma?

Jon Hamm Batman
foto: Matt Crossick/PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Coraz częstsze pogłoski o tym, kto mógłby zastąpić Bena Afflecka w roli Batmana, sugerują, że już niebawem poznamy nową twarz Mrocznego Rycerza. Tym bardziej, że świat obiegła właśnie wieść o rezygnacji Afflecka i chęci odświeżenia całego DCEU przez Warner Bros.

Już od grudnia 2017 mówi się, że Jon Hamm jest jednym z najmocniejszych kandydatów Matta Reevesa do głównej roli w filmie „The Batman”. Aktor udzielił wywiadu na ten temat, odnosząc się do plotek i życzeń fanów.

Jon Hamm: „Kostium pewnie by mi pasował”

Podczas rozmowy w programie Grahama Bensignera, gwiazdor serialu „Mad Men” wyznał, że od dziecka czyta komiksy i że z chęcią dołączyłby do filmowego świata DC, jeśli spodobałby mu się scenariusz:

"

Jestem olbrzymim fanem komiksów. Zawsze byłem. Czytam komiksy od 9 roku życia, a może nawet dłużej. I mam sporą wiedzę na ich temat. Lubię też ten gatunek filmów i lubię gdy są zrobione dobrze. "

Aktor wyraził też swój podziw wobec „Black Panthera” i przyznał, że ogląda serial „Legion”. Jednak jeśli chodzi o jego potencjalny udział w filmach superbohaterskich, Batman wydaje się oczywistym wyborem. Jak powiedział:

"

Kostium pewnie by mi pasował. Musiałbym dużo ćwiczyć, za czym nie przepadam. Ale jestem pewien, że gdzieś tam jest interesująca wersja tej historii. I jeśli chcieliby mnie poprosić, żebym to zrobił, to dlaczego nie? "

Jon Hamm podkreślił, że póki co nie usłyszał żadnej propozycji ze strony Warner Bros., ale wie, że wiadomość o jego angażu do roli Bruce’a Wayne’a ucieszyłaby fanów.

"

Słyszałem plotki o tym chyba już od pierwszego sezonu „Mad Men”, ale nigdy nie przeprowadziłem żadnej rozmowy z nikim na ten temat. A siedziałem w jednej sali ze wszystkimi tymi gośćmi. Myślę, że internet chce, czego chce. Ale oczywiście wiele osób musi się pod tym podpisać, nie tylko internet. "

Czy Jon Hamm rozpocznie nową erę filmów DC wraz z Joaquinem Phoenixem w roli Jokera i zagra główną rolę w produkcji „The Batman”? Na tę informację musimy jeszcze trochę poczekać... Póki co fani muszą przetrawić informację o prawdopodobnej rezygnacji Henry'ego Cavilla z roli Supermana.

Natalia Hluzow
Tagi: News Batman DC Comics Jon Hamm DC Universe