03.10.2017 15:34

Jon Hamm zagra Archanioła Gabriela w serialu „Dobry omen”

W serialowej adaptacji książki „Dobry omen” pojawi się aktor znany z serialu „Mad Men” Jon Hamm. Wcieli się w postać Archanioła Gabriela. 

Jon Hamm zagra Archanioła Gabriela w serialu „Dobry omen”
foto: EastNews/Invision

Obsada ekranizacji powieści Terry'ego Prachetta i Neila Gaimana zatytułowanej „Dobry omen” powoli nabiera kształtów. O tym, że stacja BBC powoła do życia 6-odcinkową produkcję, pisaliśmy w połowie sierpnia 2017 roku. Miesiąc później, kiedy ruszyły już zdjęcia do serialu, Gaiman, który jest jednym z twórców adaptacji, zamieścił w mediach społecznościowych pierwszą fotkę z planu. Przedstawiała ona Davida Tennanta i Michaela Sheena, którzy wcielili się w głównych bohaterów opowieści Azirafala i Crowleya. Jak podaje Variety, do obsady dołączył kolejny aktor.

Mowa o Jonie Hammie, który zagra samego Archanioła Gabriela. Odtwórca wysłannika słowa bożego znany jest przede wszystkim z roli w serialu „Mad Men”. Ostatnio mogliśmy go zobaczyć w filmie „Baby Driver”. Okazuje się, że Hamm dobrze zna oryginał Pratchetta i Gaimana. Uważa się za fana powieści, ale nie spodziewał się, że kiedykolwiek zostanie ona zekranizowana. 

"

Czytałem „Dobry omen” prawie 20 lat temu. Uważałem ją za jedną z najśmieszniejszych i najfajniejszych książek, jakie przeczytałem. Oczywiście była również nie do sfilmowania. Dwa miesiące temu Neil wysłał mi scenariusz i wiedziałem, że muszę być tego częścią.  "

Oprócz Davida Tennanta, Michaela Sheena i Jona Hamma w serialu pojawią się również Jack Whitehall, Michael McKean, Miranda Richardson oraz Adria Arjona. Na temat Archanioła wypowiedział się również sam Gaiman, który postanowił poszerzyć trochę znaczenie Gabriela w całej opowieści.

"

Jest wysoki, przystojny, charyzmatyczny i nienagannie ubrany. Mamy szczęście, że Jon Hamm był dostępny, dając nam wszystkie te cechy i nie musząc nawet szczególnie ich grać.  "

Kilka lat temu powstało słuchowisko, które emitowano na antenie radia BBC 4, a następnie sprzedawano w wersji płytowej. Produkcja serialu dopiero się rozpoczęła. W 2019 roku najpierw trafi na platformę streamingową Amazon Prime Video, a następnie na antenę brytyjskiej BBC Two. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. 

Będziesz oglądać „Dobry omen”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: #Dobry Omen #News #Seriale