17.04.2018 14:35

Juggernaut pojawi się w „Deadpoolu 2”?

„Deadpool 2” dostał trzy nowe spoty telewizyjne. W jednym z nich bystroocy fani wypatrzyli samego Juggernauta!

Deadpool i Juggernaut
foto: kadr z filmu Deadpool

Do premiery drugiej części „Deadpoola” jeszcze miesiąc, ale wierni fani nie mogą się już doczekać. Wytwórnia 20th Century Fox tylko podkręca atmosferę, wrzucając kolejne zajawki filmu o wygadanym najemniku. W sieci pojawiły się nowe spoty telewizyjne. Większość materiału to zaprezentowane we wcześniejszych zwiastunach fragmenty filmu. Najnowsze teasery wywołały jednak wśród fanów sporo emocji. Wszystko z powodu Juggernauta dostrzeżonego w jednym z nich.

„Deadpool 2” - Juggernaut jednym ze złoczyńców?

O potężnej istocie znanej fanom komiksów o X-Men w kontekście sequela „Deadpoola” wspominano jeszcze w roku 2017. Spekulacje pojawiły się po tym, kiedy na planie zdjęciowym zauważono aktora Jacka Kesya w kostiumie przypominającym zbroję Juggernauta. Na początku kwietnia 2018 roku podano informację, że z filmu Davida Leitcha wycięto popularnego złoczyńcę. Wiele osób uważało, że był nim właśnie Juggernaut, bo żaden z materiałów prasowych nie wspominał o tej postaci. Poza tym twórcy mówili również o występie gościnnym znanej postaci. Nowe światło na tę sprawę rzucił jednak wspomniany wcześniej spot telewizyjny. Niestety studio Fox usuwa ten konkretny film z sieci. Internautom udało się jednak zrobić print screen, który ma dowodzić, że Colossus zetrze się w walce z Juggernautem. Czy w tym fragmencie rzeczywiście widzimy potyczkę tych dwóch postaci?

Jugernaut w Deadpoolu 2

Juggernaut - kim jest?

Cain Marko zadebiutował w 1965 roku na łamach 12 numeru serii „X-Men”. Był przybranym bratem profesora Xaviera, któremu dokuczał przez całe dzieciństwo. Podczas wojny w Korei Marko trafił do świątyni potężnego starodawnego bóstwa znanego jako Cyttorak. Złapał leżący na postumencie wielki rubin i wypowiedział pradawne zaklęcie, które przeistoczyło go w ziemskiego awatara Cyttoraka - Juggernauta. Tym samym Marko stał się jedną z najpotężniejszych istot na Ziemi, która jest odporna na wszelkie obrażenia. Kiedy raz obierze jakiś kierunek, nic nie jest w stanie go zatrzymać. Piętą achillesową Juggernauta jest podatność na ataki mentalne, jednak przed nimi chroni go hełm. Na przestrzeni lat walczył przeciwko X-Men, ale zdarzało mu się połączyć siły z mutantami. W ostatnich komiksowych przygodach Deadpoola doszło do małej potyczki między Juggernautem i wygadanym najemnikiem. Postać pojawiła się już w filmie „X-Men: Ostatni bastion”. W Juggernauta wcielił się Vinnie Jones, ale fani nie byli zadowoleni z tej kreacji.

Despicable Deadpool #298

„Deadpool 2” - spoty telewizyjne

Chociaż spot z ewentualnym udziałem Juggernauta jest nie dostępny, widzowie mogą podziwiać pozostałe zajawki zaserwowane przez 20th Century Fox. W trzech z nich widzimy parodię serii „The Walking Dead”.

W dwóch najnowszych możemy podziwiać walkę Wade'a z Cablem oraz bliżej przyjrzeć się członkom grupy X-Force

Czu Juggernaut rzeczywiście pojawi się w filmie? Kto będzie głównym przeciwnikiem X-Force? Jak Cable zniesie cios kroczem? Dowiemy się już 18 maja 2018 roku, kiedy produkcja trafi do polskich kin.  

Czy Juggernaut pojawi się w „Deadpoolu 2”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News X-Men Deadpool Marvel Marvel Comics