11.07.2019 14:45

Kanye West wybuduje domy dla potrzebujących inspirowane "Gwiezdnymi Wojnami"

Kanye West postanowił pomóc osobom, których nie stać na własne mieszkania. Odpowie za budowę domów, które swoim wyglądem przypominają budynki ze "Star Wars".

Kanye West
foto: AP/Associated Press/East News

Nie, to nie jest żart. Zresztą, każdy, kto wie, cokolwiek na temat Kanye Westa, doskonale zdaje sobie sprawę, że jeśli chodzi o tego rapera, nie ma rzeczy niemożliwych, Muzyk odniósł wielki sukces i postanowił podzielić się nim z osobami, które nie miały tyle szczęścia w życiu, co on. Z tego powodu wpadł na pomysł stworzenia domów dla najuboższych. Inspiracji postanowił poszukać w serii "Gwiezdne Wojny".

Kanye West zbuduje domu dla ubogich w stylu "Star Wars"

Jak podaje Forbes, West, który jest raperem, wokalistą, producentem muzycznym, projektantem modowym oraz jedną z ikon XXI wieku, postanowił poszerzyć swoje zainteresowania w kierunku pomocy ubogim. Zainteresował się więc wejściem na rynek budowlany, by stworzyć tanie, prefabrykowane domy dla obywateli Stanów Zjednoczonych z najniższymi dochodami. Finalny produkt wygląda zupełnie jak domostwa mieszkańców Tatooine, ukazane w trylogii prequeli "Gwiezdnych Wojen".

Z wywiadów z Westem wynika, że muzyk jest zadowolony z dotychczasowych rezultatów pracy nad budowlami. Według opisów rapera, konstrukcja przypomina "szkielet drewnianego statku kosmicznego", a całość przykryta jest kopułą. Na razie nie ogłosił, kiedy domy trafią na rynek, ani ile będą kosztować. To jednak nie koniec. West bierze pod uwagę produkcję budynków inspirowanych sagą George'a Lucasa, przeznaczoną dla osób bezdomnych. Budowle wyrastałby prosto z ziemi, a na suficie znajdowałby się świetlik, wpuszczający do środka naturalne światło. To nie pierwszy raz, kiedy artysta postanowił pomagać najbardziej potrzebującym.

Kanye West i Kim Kardashian
Kanye West i Kim Kardashian
Przeczytaj także Jak Kanye West i Kim Kardashian wyglądaliby w "Ricku i Mortym"?

"Gwiezdne Wojny IX" - kiedy premiera?

Będąc już przy temacie "Star Wars" nie sposób nie wspomnieć o nadchodzącej wielkimi krokami premierze filmu "Gwiezdne Wojny: Skywalker. odrodzenie". Zakończenie trzeciej trylogii trafi do polskich kin 19 grudnia 2019 roku. Trudno przewidzieć, czy bohaterowie ponownie odwiedzą planetę Tatooine, na której w zasadzie zaczęła się cała kosmiczna opowieść. W produkcji reżyserowanej przez J.J. Abramsa wystąpią między innymi Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega oraz Mark Hamill. Po raz ostatni na dużym ekranie zobaczymy również Carrie Fisher w roli Księżniczki Lei.

Zobacz też: "Gwiezdne Wojny IX": Powrót Luke'a Skywalkera, nowi bohaterowie, złoczyńca i kosmici

Tagi: News Star Wars Kanye West