21.08.2018 12:13

Karen Gillan zaspoilerowała „Avengers 4” na rok przed wydaniem „Infinity War”?

Aktorka w wywiadzie udzielonym serwisowi Fandango w 2017 roku zapowiedziała, że jej postać (Nebula) pozna swojego nowego najlepszego przyjaciela. Kim on będzie?

Nebula
foto: materiały prasowe

Karen Gillian, która dołączyła do MCU w 2014 roku po występie w „Strażnikach Galaktyki”, nie spodziewała się, że jej przygoda z filmowym uniwersum Marvela będzie trwała tak długo. Na razie ma jednak jeszcze więcej powodów do zadowolenia, ponieważ na pewno pojawi się w dwóch kolejnych filmach - niezatytułowanym „Avengers 4” oraz 3. odsłonie „Strażników Galaktyki”, która nie będzie reżyserowana przez Jamesa Gunna.

Zanim jednak do tego dojdzie, to my dowiedzieliśmy się drobnego szczegółu fabularnego z „Avengers 4”. Właściwie jest to pierwsza konkretna informacja, którą poznaliśmy. Karen Gillian w 2017 roku zdradziła w wywiadzie z serwisem Fandango, że Nebula pozna w filmie swojego nowego najlepszego przyjaciela/przyjaciółkę:

"

Wiem, kim będzie jej nowy najlepszy przyjaciel na zawsze. I nie mogę Wam powiedzieć kto to. Nie mogę. Mogę za to obiecać, że to bardzo sprytne, niespodziewane i po prostu takie... dobre. Nie wiem, czy pozna kogoś typu frenemy (przyjaciel-wróg, np. Magneto i Profesor X). Ona ma misję, z resztą tak jak wszyscy - zatrzymać gościa z rękawicą i to jest najważniejsza rzecz na świecie. Więc ludzie po prostu łączą się w grupy, żeby poradzić sobie z tym zadaniem. "

Kim będzie tajemniczy przyjaciel Nebuli w Avengers 4?

Cóż, gdybyśmy brali pod uwagę komiksy, to najprawdopodobniejszą odpowiedzią byłby Adam Warlock, który wraz Nebulą najbardziej przyczynił się do pokonania Thanosa. Warlock nie pojawił się na razie w filmach (jedynie jego kokon), więc nie będziemy go brali pod uwagę. Z osób, które zostały po „pstryknięciu”, najbliżej Nebuli do Iron Mana. W końcu obydwoje znaleźli się na Titanie, do domu daleko, a naturalne zainteresowanie Tony'ego jej cybernetycznymi ulepszeniami jest dobrym powodem do długich rozmów, więc szanse na stworzenie więzi są bardzo wysokie.  

Nebula najwięcej wspólnego ma za to z Rocketem - w końcu to on jako jedyny ze Strażników Galaktyki przeżył konfrontacje z Thanosem. Być może strata Gamory, czyli siostry Nebuli, a także dobrej przyjaciółki kosmicznego szopa zbliży ich do siebie i postaci postanowią wspólnie zemścić się na Szalonym Tytanie?

Avengers 4 - kiedy premiera?

Te dwie opcje, czyli Iron Man i Rocket wydają się być najbardziej prawdopodobne. Patrząc jednak na historię nieoczywistych decyzji podejmowanych przez braci Russo jedno jest pewne - niczego nie możemy być pewni. Wszystkiego dowiemy się w kwietniu 2019 roku, kiedy film „Avengers 4” trafi do kin.

Kamil Kacperski
Tagi: News Avengers Avengers 4 Karen Gillan