26.07.2018 11:17

„Kevin sam w domu” dla dorosłych? Powstaje komedia dla fanów marihuany inspirowana świątecznym hitem

„Kevin sam w domu” to klasyka kina świątecznego. Studio Fox postanowiło stworzyć nową wersję dobrze znanej historii. Tym razem sam w domu zostanie... palacz marihuany. 

Kevin sam w domu
foto: materiały promocyjne/Tilo Grellmann/East News

W Polsce trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez komedii familijnej „Kevin sam w domu” albo chociaż sequela pod tytułem „Kevin sam w Nowym Jorku”. Nawet jeśli produkcja Chrisa Columbusa nie leci akurat w telewizji, zawsze można obejrzeć ją na DVD lub online. Studio Fox postanowiło wskrzesić pomysł sprzed prawie 30 lat, odpowiednio go przekształcając. Trwają prace nad komedią „Stoned Alone”. W przedsięwzięcie zaangażowany jest Ryan Reynolds

„Stoned Alone” - „Kevin sam w domu” dla palaczy marihuany

Jak donosi Deadline, studio Fox rozpoczęło prace nad przeróbką pomysłu Chrisa Columbusa, dostosowaną do dorosłej grupy odbiorców. Produkcja roboczo zatytułowana „Stoned Alone” ma należeć do podgatunku komedii znanego jako stoner. Są to wszystkie filmy, których akcja toczy się wokół cannabis i kultury opartej na paleniu trawki. Według zapowiedzi w film ma być zaangażowany Ryan Reynolds. Aktor prawdopodobnie zagra w „Stoned Alone”, ale to nie zostało jeszcze sprecyzowane. Reynolds pracował przy innych produkcjach, na przykład serii „Deadpool” jako współscenarzysta i producent, więc w tym razem również może wystąpić w tych rolach.

Reżyserem „Stoned Alone” został Augustine Frizzell, który zasłyną komediodramatem „Never Goin' Back”. Oficjalnymi scenarzystami będą Kevin Burrows i Matt Mider stojący za serialami „Gentlemen Lobsters” i „The Package”. 

„Stoned Alone” - o czym będzie film?

Oryginał z 1990 roku opowiadał o kilkunastoletnim Kevinie (Macaulay Culkin), którego rodzice zapomnieli zabrać ze sobą na świąteczne wczasy. Chłopak został sam w domu i musiał bronić go przed parą włamywaczy. W „Stoned Alone” zobaczymy hodującego trawę frajera, który pod wpływem marihuany przegapi samolot na świąteczne wakacje. Będąc na haju, dostaje paranoi i zaczyna mu się wydawać, że dom padł ofiarą przestępców. Wkrótce okazuje się, że włamywacze naprawdę postanowili obrabować mieszkanie głównego bohatera. Mężczyzna postanawia bronić swojej twierdzy. 

Na razie „Stoned Alone” jest we wstępnej fazie produkcji. Nie wiadomo kiedy komedia trafi do kin, ale najprawdopodobniej będą to święta Bożego Narodzenia  w roku 2019 lub 2020. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Kevin sam w domu Ryan Reynolds