11.10.2018 12:33

Kim są aktorzy, którzy wystąpią w serialu „Wiedźmin”?

Netflix opublikował obsadę „Wiedźmina”. Nie jest jeszcze skompletowana w całości, ponieważ podzielono się nazwiskami zaledwie 9 osób (10 licząc Cavilla), ale już teraz możemy odpowiedzieć na pytanie - kim są ci aktorzy i gdzie mogliśmy ich zobaczyć?

Wiedźmin Obsada
foto: materiały prasowe

Freya Allan, Jodhi May, Björn Hlynur Haraldsson, Adam Levy, Anya Chalotra, MyAnna Buring, Mimi Ndiweni, Therica Wilson-Read, Millie Brady - to nazwiska osób, które pojawiły się w oficjalnej obsadzie „Wiedźmina”, którą 10 października 2018 roku opublikował Netflix. Przyjrzyjmy się zatem sylwetkom aktorów, którzy wcielą się w jedne z najważniejszych ról.

Freya Allan - Ciri

Najmłodsza z aktorek, ale zdecydowanie najważniejsza - Allan wcieli się w Ciri, czyli drugą postać główną w produkcji Netfliksa. Aktorka wystąpiła do tej pory w filmach krótkometrażowych: „Bluebird”, „Christmass Tree” i „Captain Fierce” oraz w jednym odcinku serialu „Into the Badlands”, gdzie wcieliła się w postać zwaną „młodą Minervą”. Dla Allan będzie to pierwsza rola główna w mainstreamowej produkcji:

Anya Chalotra - Yennefer

Chalotra jest również aktorką z niedużym doświadczeniem - do tej pory wystąpiła w czterech odcinkach serialu „Wanderlust” oraz odcinku pilotażowym „The ABC Murders”, który obecnie jest jeszcze w produkcji.

Jodhi May - królowa Calanthe

Prawdopodobnie najbardziej doświadczona aktorka w obsadzie - May jest nawet zdobywczynią Złotej Palmy. Wystąpiła u boku Daniela Day-Lewisa w „Ostatnim Mohikaninie”, a ostatnio mainstreamowi widzowie mogą ją kojarzyć z gościnnego występu w „Grze o tron”. Wystąpiła w 1. odcinku 5. sezonu w roli Maggie, która przepowiada przyszłość młodej Cersei:

Björn Hlynur Haraldsson - rycerz Eist

Islandczyk ostatnimi czasy zabłysnął rolą w „Fortitude”, serialu kryminalnym ze Stanleyem Tuccim i Michaelem Gambonem w rolach głównych. Zagrał tam detektywa Erica Odegarda:

Adam Levy - druid Myszowór

Levy grał między innymi w „Gladiatorze” oraz serialu „Przekręt”, nie miał jednak przełomowej roli pierwszoplanowej:

MyAnna Buring - Tissaia 

Szwedzka aktorka wystąpiła w takich filmach, jak obydwie części „Sagi Zmierzch: Przed świtem” czy serialu „Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza”:

Mimi Ndiweni - Fringilla

Brytyjka zagrała w filmach „Tarzan: Legenda” (drobna rola) oraz „Kopciuszku” z 2015 roku, gdzie wstąpiła jako panna przymierzająca pantofla. Oprócz tego zaliczyła również kilka występów w mniej popularnych serialach:

Therica Wilson-Read - Sabrina

Aktorka, która wcieli się w czarownicę ma spore doświadczenie w horrorach - wystąpiła m.in. w „Fox Trap” czy „Suicide Club” (film jeszcze w trakcie produkcji):

Millie Brady - Renfri

O tej aktorce mówiło się już kilka dni temu. Brytyjka ma na koncie role w takich filmach jak „Król Artur: Legenda miecza”, a także „Duma i uprzedzenie, i zombie”. Jednak jej najbardziej znaną rolą jest prawdopodobnie Ethelfleda w serialu „Upadek królestwa”.

„Wiedźmin” na Netflix – kiedy premiera?

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial „Wiedźmin” ma być opowieścią o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Nie podano jeszcze dokładnej daty premiery, jednak wiemy, że produkcja trafi na platformę Netflix w drugiej połowie 2019 roku.

Kamil Kacperski