28.09.2018 17:09

„Kler”: Arek Jakubik o dziełach Smarzowskiego: To są arcypolskie filmy

Z okazji premiery „Kleru”, dystrybutor Kino Świat udostępnił kolejne specjalne wideo dotyczące nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Tym razem opowiedział o nim Arkadiusz Jakubik.

Arek Jakubik w filmie Kler
foto: Bartosz Mrozowski/KLER

Arkadiusz Jakubik to jeden z ulubionych aktorów Wojciecha Smarzowskiego, który wystąpił w niemal wszystkich jego filmach. Od „Wesela” przez „Dom zły”, „Drogówkę”, „Pod Mocnym Aniołem” i „Wołyń” aż po najnowszy „Kler” – Jakubik tworzy niezapomniane kreacje aktorskie, niezależnie od tego, czy wciela się w główne czy drugoplanowe role.  

Jego ksiądz Kukuła w „Klerze” to chyba jedna z najciekawszych postaci, jakie stworzył na ekranie we współpracy z Wojciechem Smarzowskim. O filmie, jego twórcy i o tym, dlaczego „Kler” jest dziełem potrzebnym, opowiedział w specjalnym materiale wideo.

>>> PRZECZYTAJ TEŻ: „Kler”, reż. Wojciech Smarzowski [RECENZJA] <<<

Arek Jakubik o filmie „Kler”: Ten film jest bardzo potrzebny Kościołowi

Jakubik, który w „Klerze” wciela się w jedną z głównych postaci, podobnie jak Robert Więckiewicz, Janusz Gajos i Wojciech Smarzowski, zwraca uwagę na ludzkie oblicze księży ukazane w filmie: 

"

Księża codziennie są poddawani różnym pokusom, którym czasami bardzo trudno jest się oprzeć. Są takimi samymi ludźmi jak my i nie mają patentu na doskonałość, na dobro, na świętość.  "

Aktor po raz kolejny podkreśla też, że celem filmu jest wywołanie refleksji u osób wierzących i zapoczątkowanie rzetelnej dyskusji o Kościele:

"

Czekam zwłaszcza na opinie osób wierzących. Ten film jest im bardzo potrzebny, tak jak jest potrzebny Kościołowi, żeby coś się zmieniło, żeby nazwać pewne rzeczy po imieniu i coś z nimi zrobić. "

Pełnej wypowiedzi Arkadiusza Jakubika o filmie „Kler” możecie posłuchać poniżej:

 >>> ZOBACZ TEŻ: Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego porównał „Kler” do hitlerowskich filmów o Żydach <<<

„Kler” od dziś można oglądać w większości kin w Polsce. Premiera odbyła się 28 września 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News Wojciech Smarzowski Kler Arek Jakubik