11.09.2018 15:42

Minister Piotr Gliński o „Klerze” Smarzowskiego: NIE DAŁEM ANI GROSZA na ten cel

Ks. Isakowicz-Zaleski za pośrednictwem mediów społecznościowych skarcił Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za opłacenie z publicznych pieniędzy „Kleru” Wojciecha Smarzowskiego. Piotr Gliński postanowił odpowiedzieć na ten zarzut.

Piotr Gliński, Robert Więckiewicz w filmie Kler
foto: Grzegorz Bukala/REPORTER/EAST NEWS; Bartosz Mrozowski/KLER

W niedzielę 9 września 2018 ks. Isakowicz-Zaleski, duchowny znany z częstych wypowiedzi w mediach, (prawdopodobnie na fali wzburzenia po seansie) postanowił przypuścić zmasowany atak na film „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, który uznał za kiepski i propagandowy. W dniach 9-11 września na swoim facebookowym profilu ksiądz umieścił 7 postów związanych z „Klerem”, w których bardzo negatywnie ocenia film Smarzowskiego, nazywa Romana Polańskiego „reżyserem-pedofilem” i wskazuje sprzyjające mu osoby (tak, to wszystko w związku z filmem „Kler”), a także zwraca się bezpośrednio do Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa, pytając o to, w imię jakich wartości PISF i Krakow Film Commission „opłaciły” film Smarzowskiego z kieszeni polskich podatników. Na odpowiedź Ministra nie trzeba było długo czekać. 

Minister Piotr Gliński: NIE DAŁEM ANI GROSZA

Jak wynika z odpowiedzi umieszczonej przez Piotra Glińskiego na Twitterze, Minister Kultury poczuł się dotknięty, że ktokolwiek mógł go posądzić o „opłacanie” takiego filmu jak „Kler” Wojciecha Smarzowskiego. Dlatego też jasno, wyraźnie i z użyciem Caps Locka wyraził, że nie przyczynił się do finansowania tej produkcji:

Prośbę o komentarz w tej sprawie wysłaliśmy także do prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego. 

„Kler” Wojciecha Smarzowskiego - gdzie obejrzeć?

„Kler” wciąż czeka jeszcze na swoją oficjalną premierę. Jako pierwsi będą mogli obejrzeć go uczestnicy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Pozostali kinomani będą musieli poczekać do kinowej premiery 28 września 2018. Zwiastun filmu „Kler” jest obecnie dostępny na oficjalnym kanale dystrybutora Kino Świat.

Natalia Hluzow
Tagi: News Wojciech Smarzowski polskie filmy Kler