24.10.2017 14:39

Kobieta Batman walczy z Atlantydą w nowym komiksie DC

Na amerykańskim rynku komiksowym pojawił się tytuł, który dosłownie wywrócił dobrze znane uniwersum do góry nogami. Mowa o komiksie „Batman: The Drowned”, w którym Batman jest kobietą, walczy z królestwem Atlantydy i nie waha się zabijać swoich wrogów. 

Kobieta Batman walczy z Atlantydą w nowym komiksie DC
foto: materiały promocyjne

Każdy fan komiksów wie, że czasem twórców poniesie fantazja. I chociaż wiele dziwacznych historii pojawia się w kanonicznym uniwersum, te ekstremalne są zarezerwowane na numery z podtytułem „What If?”. W 2017 roku wydawnictwo DC Comics wypuściło serię METAL, w której twórcy starają się odpowiadać na różne pytania dotyczące Mrocznego Rycerza: co by było, gdyby Batman przemienił się w Doomsdaya, co by było, gdyby posiadł szybkość Flasha lub Co by było, gdyby stał się Jokerem (lub Joker został uleczony z szaleństwa i stał się obrońcą Gotham)? Pojawiło się również pytanie, co by było, gdyby Batman urodził się jako kobieta? Odpowiedź znajduje się w komiksie „Batman: The Drowned”.

Akcja dzieje się w alternatywnej rzeczywistości znanej jako Earth -11. Jest to mroczna wizja świata znanego z oficjalnego świata DC, w której zamienione zostały płcie wszystkich żyjących istot. I w ten sposób poznajemy Bryce Wayne, czyli Batwoman (ale nie w znaczeniu dobrze znanej pomocniczki Batmana). Kobieta kochała kiedyś Sylvestera Kyle'a - bohatera znanego jako Catman. Jednak Catmana zabili złoczyńcy z nadprzyrodzonymi mocami. Bryce jako Batwoman odnajduje oprychów i zabija ich. W tym samym momencie armia Atlantydy dowodzona przez Aquawoman najeżdża powierzchnię Ziemi i w imię pokoju okupuje zewnętrzny świat. Batwoman postanawia działać.

Batman: The Drowned

W pojedynkę mierzy się w walce z królową Altantydy. Nie tylko ją zabija, ale zabiera również jej trójząb, jako łup wojenny. Żadni zemsty Atlantydzi postanawiają zalać Gotham City, zabijając tym samym wszystkich mieszkańców miasta. Bryce postanawia poddać się eksperymentowi, dzięki któremu zyskuje moce Aquawoman. Tworzy też wirusa, który przemienia wojska Atlantydy w armię znaną jako Dead Water. W poprzednich dekadach pseudonimem Dead Water posługiwało się kilku wrogów Aquamana. Tym razem jest trochę inaczej.

Batman: The Drowned

Bryce zdobywa ogromną moc i władzę i postanawia najechać główną Ziemię multiwersum DC. Batwoman ściga Aquamana, któremu udaje się uciec, jednak jego ukochana żona Mera zostaje zakażona wirusem i dołącza do armii Batwoman. Jak zakończy się ta niesamowita historia? Dowiemy się niebawem na łamach kolejnych numerów „Batman: The Drowned”.

Jak podoba Ci się fabuła „Batman: The Drowned”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Batman