02.10.2018 15:49

Piotr Adamczyk jako mafiozo, latynoska gwiazda i bojownik ISIS – Patryk Vega powraca z „Kobietami mafii 2”

Patryk Vega szykuje ponowny szturm na polskie kina. Film „Kobiety mafii 2” ma być jeszcze bardziej wybuchowy od pierwszej części i przynieść wątki, „jakich w polskim kinie jeszcze nie było”.

Kobiety mafii 2
foto: kadr z filmu "Kobiety mafii"

Patryk Vega powraca z kolejnym filmem i jak zwykle ma dla swoich fanów garść niespodzianek. W sequelu „Kobiet mafii” obok standardowej obsady filmów Vegi, pojawią się gwiazda latynoskiej telenoweli, twarz znana z hitu Netfliksa, sportowcy, raperzy, aktor algierskiego pochodzenia w roli bojownika ISIS oraz Piotr Adamczyk ucharakteryzowany na chudszą wersję Patryka Vegi.

„Kobiety mafii 2” Vegi jak „Narcos” Netfliksa

Jak zapowiada dystrybutor, sequel „Kobiet mafii”, prócz rozwinięcia wątków z pierwszej części, będzie obfitował w motywy nieobecne dotychczas w polskim kinie. Jednym z nich będzie temat południowoamerykańskich karteli oraz handlu narkotykami, rodem z popularnego serialu Netfliksa (Jak widać, wymyślając nasz primaaprilisowy żart, nie byliśmy aż tak dalecy od prawdy).

By jak najbardziej zbliżyć się do klimatu znanego z „Narcos”, Vega zdecydował się kręcić w Kolumbii, a do obsady zatrudnić latynoamerykańską gwiazdę Angie Cepedę („Luz Maria”) oraz hiszpańskiego aktora znanego z… produkcji Netfliksa. Enrique Arce nie wystąpił wprawdzie w „Narcos”, natomiast wciela się w jednego z bohaterów popularnego serialu „Dom z papieru”.

Kobiety mafii 2

Piotr – człowiek, który został aktorem Patryka Vegi

Obsadowe niespodzianki w nowym filmie Patryka Vegi nie kończą się jednak na zagranicznych gwiazdach. Po zmianie wizerunku Małgorzaty Kożuchowskiej w „Plagach Breslau”, Patryk Vega zabrał się za image Piotra Adamczyka, kojarzonego dotychczas głównie z rolą Jana Pawła II.

W „Kobietach mafii 2” filmowy Karol, który został papieżem, wcieli się w postać gangstera Mata, który staje się sojusznikiem kolumbijskiej handlarki narkotykami (Angie Cepeda). Patryk Vega podzielił się pierwszym zdjęciem aktora w towarzystwie latynoskiej gwiazdy, na którym Adamczyk przypomina… chudszą wersję Patryka Vegi. Nie wierzycie? Zobaczcie sami:

O czym będzie 2. część „Kobiet mafii”?

Sequel „Kobiet mafii” – jak w przypadku każdego filmu Patryka Vegi – powstał z inspiracji prawdziwymi wydarzeniami. Tym razem sensacyjna opowieść będzie przedstawiała autentyczne historie przemycania narkotyków, porwań i zabójstw na zlecenie, kradzieży luksusowych samochodów, terroryzmu i południowoamerykańskich karteli. Wszystko to przedstawione będzie z globalnym rozmachem – na 3 kontynentach i w 4 zagranicznych krajach: w Niemczech, Hiszpanii, Kolumbii i Maroko. Nie zabraknie też oczywiście polskiego bagienka, w którym tkwią główne bohaterki serii.

Jak czytamy w opisie dystrybutora:

"

Po przejęciu władzy nad stolicą, gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Będąca postrachem Warszawy grupa sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (Angie Cepeda). Kolumbijka znajduje sojusznika w osobie trójmiejskiego przemytnika – Mata (Piotr Adamczyk). Mafioso od dawna pragnie umocnić swoją pozycję w półświatku, ale jego plany komplikują napięte relacje ze zbuntowaną córką – Stellą (Aleksandra Grabowska). W tym samym czasie na wolność wychodzi Spuchnięta Anka (Katarzyna Warnke). Kochająca luksusy maniakalna zakupoholiczka cudem przeżyła więzienne piekło, po którym z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Wystarczy jednak nieoczekiwane zdarzenie, by znalazła się na celowniku ogólnopolskich mediów i z dnia na dzień stała się „mafijną celebrytką”. W tym samym czasie poza granicami, w Maroko, Siekiera (Aleksandra Popławska) przeżywa burzliwy romans z Amirem – bojownikiem państwa islamskiego. Kiedy mężczyzna ginie w brawurowej akcji z udziałem komandosów GROM-u, pałająca zemstą zabójczyni powraca do Polski. Ma do wypełnienia śmiercionośny plan.  "

„Kobiety mafii 2” – kiedy premiera?

Patryk Vega jest oczywiście nie tylko reżyserem, ale także współautorem scenariusza „Kobiet mafii 2”. W pracach literackich wspierał go ponownie Olaf Olszewski. Na ekranie fani Vegi zobaczą tradycyjnie Agnieszkę Dygant, Aleksandrę Popławską, Katarzynę Warnke, Janusza Chabiora i Krzysztofa Czeczota, do których dołączyli wspomniani już Piotr Adamczyk, Angie Cepeda i Enrique Arce, a także debiutująca Aleksandra Grabowska, Damian Kret, Patryk Pniewski, Otar Saralidze, Amin Bensalem, światowej sławy bokserka Joanna Jędrzejczyk, kulturysta Michał Karmowski i raperzy Bonson i Sobota.

Premiera „Kobiet mafii 2” została zapowiedziana na 22 lutego 2019.

Natalia Hluzow
Tagi: News Patryk Vega Kobiety mafii 2