15.03.2017 11:00

Kolejny aktor z oryginału w „Blade Runner 2049”

Edward James Olmos powróci do roli Gaffa, policyjnego mistrza origami. Fani oryginału powinni być zachwyceni.

Kolejny aktor z oryginału w „Blade Runner 2049”
foto: kadr z filmu

Do tej pory aktor w wywiadach na pytanie czy wystąpi w „Blade Runnerze 2049” udzielał wymijającej odpowiedzi lub też twierdził wprost, że nie ujrzymy go na ekranie w dziele Denisa Villeneuve'a. Prawda okazała się inna, bo Edward James Olmos powtórzy swoją rolę w filmie, którego premiera 6 października 2017 roku.

Aktor wyjawił dlaczego nie mógł wcześniej wygadać się w kwestii swojego angażu:

"

Podpisałem siedmiostronicowy kontrakt, tak samo jak mój manager, mój agent i wszyscy inni. Po prostu nie mogłem o tym z nikim mówić. Teraz jednak przyszedł moment, w którym mogę zdradzić, że zagram Gaffa w „Blade Runnerze 2049”. "

Gaff był wieloletnim łowcą androidów, który kontaktował się z Rickiem Deckardem granym przez Harrisona Forda przy użyciu specjalnego języka. Był on wymyślony przez samego aktora i zawierał w sobie elementy języka węgierskiego. Aktor wyjawił, że w „Blade Runnerze 2049” przypadnie mu w udziale niezbyt duża rola:

"

Cóż, to nie jest opowieść o Gaffie, a o kimś, kto próbuje dowiedzieć się czegoś o tamtych czasach. Przychodzi do mojej postaci, gdy jest na emeryturze. Nie chcę nikomu zrujnować historii przedstawionej w filmie, ale pełnię taką funkcję, jak w oryginale. Wówczas miałem tylko cztery sceny, teraz mam jedną. Jednak jest to rzecz chwytająca za serce, za co jestem bardzo wdzięczny. "

Posłuchajcie wypowiedzi aktora, która zaczyna się około 17 minuty:

Edward James Olmos wspomniał także, że oryginalny „Łowca androidów” był filmem bardzo zróżnicowanym pod względem kulturowym:

"

Mieliśmy szczęście, że pracowaliśmy z Ridleyem Scottem. Wniosłem do filmy dynamizm kulturowy. Mówię w 10 różnych językach, byłem kulturową mieszanką. To niesamowite, że Ridley mi na to zezwolił. "

W filmie powróci również Harrison Ford, ale zjawi się także sporo nowych twarzy, w tym Ryan Gosling, Jared Leto, wrestler Dave Bautista, Mackenzie Davis, Ana de Armas, Robin Wright czy znany z roli pirata w „Kapitanie Phillipsie” somalijczyk Abduwali Muse i Lennie James, który wystąpił choćby w „Przekręcie” Guya Ritchiego. Scenariusz „Blade Runnera 2049” dostarczyli Hampton Fancher, autor oryginalnego skryptu do wersji z 1982 roku, oraz Michael Green.

Cieszysz się, że Edward James Olmos pojawi się w „Blade Runnerze 2049”?

Robert Skowronski
Tagi: News Łowca androidów