12.10.2017 13:55

Kolejny superbohater doczeka się swojego filmu LEGO

Na horyzoncie pojawił się nowy projekt, który łączy ubóstwianych superbohaterów z uwielbianymi klockami LEGO. Czy można chcieć czegoś więcej?

Kolejny superbohater doczeka się swojego filmu LEGO
foto: kadr z wideo

Jak ujawniono podczas Comic-Conu w Nowym Jorku – nowym bohaterem filmu LEGO będzie Czarna Pantera – superbohater, który staje się coraz ważniejszą częścią filmowego uniwersum Marvela. Widzowie mieli okazję poznać go za sprawą hitu „Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów”, a już w 2018 roku zobaczą solowy film poświęcony władcy Wakandy. Producenci kują więc żelazo, póki gorące i już zabierają się za prace nad animowanym filmem LEGO „Black Panther”.

Nowy film LEGO będzie nosić tytuł „Black Panther: Trouble In Wakanda”. Nieznana jest jeszcze jego data premiery, wiadomo natomiast, że ma być częścią większego projektu o nazwie „Marvel LEGO Special”. Zakłada się, że film trafi do dystrybucji DVD/Blu-Ray, a być może i do telewizji. Mało prawdopodobne jest natomiast, by pojawił się na ekranach kin, ponieważ prawa do pełnometrażowych filmów LEGO ma Warner Bros., który – jak wiadomo – produkuje filmy DC.

black panther lego movie

Niezależnie od barw superherosów, filmy spod znaku LEGO zawsze są pełne humoru, który trafia w gusta i dzieci, i dorosłych, a na który nie można sobie pozwolić w pełnometrażowych projektach Marvela (być może przepełniony absurdalnym humorem „Thor: Ragnarok” będzie pierwszym wyjątkiem od tej reguły). Można się zatem spodziewać, że „Black Panther: Trouble In Wakanda” również przyniesie nam mnóstwo zabawy.

Natalia Hluzow