14.03.2017 09:31

Kontynuacja „Dziewczyny z tatuażem” z datą premiery i reżyserem

Nie będzie to bezpośredni sequel filmu Davida Finchera z 2011 roku. Otrzymamy obraz bazujący na książce „Co nas nie zabije”. O projekcie wiadomo już całkiem dużo.

Kontynuacja „Dziewczyny z tatuażem” z datą premiery i reżyserem
foto: kadr z filmu

Lisbeth Salander i Mikael Blomkvist powrócą w dziele reżyserowanym przez Fede Alvareza, twórcy m.in. remake'u „Martwego zła” oraz „Nie oddychaj”. Jego film zostanie oparty na powieści „Co nas nie zabije” autorstwa Davida Lagercrantza, 4. części sagi „Millenium” zapoczątkowanej przez Stiega Larsona. Scenariusz pisze Steven Knight do spółki z Alvarezem i Jayem Basu. Choć za kamerą nie stanie David Fincher, to będzie on jednym z producentów wykonawczych.

Studio Sony ma już datę premiery dla filmu - ma on wejść do kin 5 października 2018 roku. Plan zdjęciowy ma zaś wystartować we wrześniu 2017 roku.

Czy na ekran powróci Daniel Craig i Rooney Mara? Zdecydowanie nie. Twórcy mają zamiar wymienić całą obsadę. Aktorka jeszcze do niedawna wyrażała chęć wzięcia udziału w kolejnej odsłonie serii, ale studio nie jest nią zainteresowane. Poszukiwana jest odtwórczyni roli Lisbeth Salander. Wiadomo też, że na to miejsce nie wskoczy Alicia Vikander, choć wcześniej mówiło się o ewentualności jej angażu.

Fede Alvarez skomentował wybranie go na reżysera filmu:

"

Jestem strasznie podekscytowany i wdzięczny za tę możliwość. Studio Sony stało się dla mnie jak rodzina. Nie mógłbym sobie wyobrazić bardziej pociągającego projektu dla uczczenia naszego partnerstwa. Lisbeth Salander to postać, którą każdy reżyser chciałby ożywić na ekranie. Mamy świetny scenariusz, przed nami jeszcze najciekawsza część - znaleźć Lisbeth. "

Sanford Panitch z Columbia Pictures także skomentował projekt:

"

W całej współczesnej literaturze Lisbeth Salander jest zupełnie unikatową i jedną z największych bohaterek. Jest uosobieniem punkowego buntu, jest niezapomniana w każdym przedstawieniu, jedna z bardziej zniewalających postaci w ostatnich latach. Fede Alvarez to perfekcyjny wybór. To niesamowity reżyser z unikatowym spojrzeniem na świat. Jego talent i umiejętność tworzenia psychologicznej intensywności przywrócą Lisbeth Salander kulturze popularnej. "

Książka Lagercrantza z 2015 roku pokazuje Mikaela Blomkvista przechodzącego kryzys i rozważającego porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael zaczyna pracę nad sensacyjnym artykułem, który może uratować jego karierę.

Cieszycie się, że powstanie filmowa wersja „Co nas nie zabije”?

Robert Skowronski
Tagi: News