14.04.2017 11:47

Kontynuacja „Labiryntu” od reżysera „Martwego zła”

Ciężki są koleje losu kontynuacji filmu z 1986 roku, w którym wystąpił David Bowie. Wygląda jednak na to, że w końcu powstanie „Labirynt 2”.

Kontynuacja „Labiryntu” od reżysera „Martwego zła”
foto: kadr z filmu

W styczniu 2016 roku scenarzystka Nicole Perlman zaprzeczyła doniesieniom, jakoby wytwórnia TriStar szykowała reboot „Labiryntu”. Kobieta napisała, że oryginał jest doskonały i nie wymaga odświeżonej wersji, doceniła również rolę Davida Bowiego, który na ekranie wcielał się w postać Króla Goblinów. Perlman dodała, że jeżeli już, to zostanie zrealizowany prequel lub kontynuacja. Postawiono właśnie na to drugie rozwiązanie.

Wytwórnia TriStar pozyskała reżysera Fede Alvareza, zaś scenariusz ma napisać Jay Basu („Projekt: Dinozaur”). Co o nowym projekcie powiedział Allvarez?

"

„Labirynt” to jeden z najważniejszych filmów mojego dzieciństwa, dzięki któremu zakochałem się w kinie. Nie mógłbym bardziej cieszyć się możliwością rozszerzenia hipnotyzującego uniwersum wykreowanego przez Jima Hensona i wprowadzeniem do niego nowej generacji widzów. "

Nie są jeszcze znane szczegóły fabuły, wiemy jedynie, że na ekranie nie zjawi się postać Króla Goblinów. Przypominamy, że w oryginale bohaterką była 15-letnia Sara, której brat zostaje porwany przez wspomnianego władcę. Żeby uratować chłopca, dziewczynka musi przebyć tajemniczy labirynt.

Scenarzystą „Labiryntu” był Terry Jones, a producentem George Lucas. Obraz nie był przebojem, kiedy trafił do kin, ale z biegiem lat doczekał się oddanego grona fanów.

Alvarez i Basu zabiorą się za „Labirynt 2”, kiedy ukończą prace nad „Co nas nie zabije”, czyli dziełem poświęconym postaciom Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista z kart książek Stiega Larsona. Obraz ma wejść do kin 5 października 2018 roku. Plan zdjęciowy ma zaś wystartować we wrześniu 2017 roku. Fede Alvarez ma już na koncie remake „Martwego zła” oraz film „Nie oddychaj”.

Czy słusznie, że powstaje kontynuacja „Labiryntu”?

Robert Skowronski
Tagi: #David Bowie #News