21.03.2016 12:01

Kristen Bell: Scenariusz do „Krainy lodu 2” jest gotowy

Od premiery pierwszej części animowanego hitu Disneya minęły ponad 2 lata. Kristen Bell, która użyczała głosu postaci Anny, wyjawiła, że już wkrótce ruszą prace nad kontynuacją.

Kristen Bell: Scenariusz do „Krainy lodu 2” jest gotowy
foto: kadr z filmu

Jeszcze w pierwszej połowie 2015 roku podczas spotkania akcjonariuszy Disneya ujawniono plan stworzenia „Krainy lodu 2”. Nie zdradzono wówczas zbyt wielu szczegółów i od tego czasu nic się nie zmieniło w tej sprawie. Dopiero Kristen Bell uchyliła rąbka tajemnicy. Aktorka wyznała, że prace nad filmem co prawda jeszcze się nie rozpoczęły, ale jest to już tylko kwestia czasu:

"

Został skończony scenariusz, jednak dalej są na niego nanoszone poprawki. Wydaje mi się, że zaczniemy nagrania jeszcze w marcu 2016 roku. Przedstawiona historia jest świetna i pełna jakości. Wiem, że ekipa nie zrobiłaby czegoś tylko po to, żeby to w końcu powstało. Dlatego zajęło im tyle czasu, nawet to, żeby ogłosić, że robimy drugą część. Musieli namyślić się jaką historię chcą opowiedzieć oraz co będzie ważne i ujmujące - wydaje mi się, że udało im się to osiągnąć. "

Ważnym elementem „Krainy lodu” była muzyka. Utwór „Let It Go” (w polskiej wersji „Mam tę moc”) zdobył Oscara w kategorii Najlepsza piosenka. Kompozytorski duet Robert Lopez i Kristen Anderson-Lopez ciężko pracuje nad kolejną porcją zapadających w pamięć numerów. Jednak, jak wyznała Kristen Bell, twórcy nie przedstawili jeszcze swoich pomysłów obsadzie, która będzie je wykonywać:

"

Josh Gad, Idina Menzel, Jonathan Groff i ja musimy się spotkać, żeby nagrać nową porcję muzyki. Kiedy otworzy się park Epcot w Disneylandzie zarejestrujemy nowe piosenki. Cały czas mamy w sobie cząstkę „Krainy lodu”, ale nie mogę się doczekać pracy nad drugą częścią. "

Pierwsza część Disneyowskiego przeboju znajduje się w czołówce filmów z największym dorobkiem w historii kina. Dzieło Chrisa Bucka i Jennifer Lee jest także najbardziej dochodową animacją Disneya w historii. Zdobyło również m.in. dwa Oscary (dla najlepszej animacji roku i za piosenkę), Złoty Glob, nagrodę BAFTA oraz pięć statuetek Annie.

Obraz przedstawił historię księżniczki Anny, która wyrusza w wyprawę w poszukiwaniu swojej siostry Elzy. Magiczna moc drugiej z dziewczyn doprowadziła do uwięzienia królestwa Arendelle w okowach wiecznej zimy. Annie towarzyszy Kristoff - znawca górskich szlaków - oraz jego wierny renifer Sven.

Czekacie na „Krainę lodu 2”?

Robert Skowronski
Tagi: News Kraina lodu