31.07.2019 11:47

"Król Lew": Jedna scena z filmu nie została stworzona komputerowo. Jest piękna

"Król Lew" niedawno powrócił na ekrany kin i radzi sobie świetnie. Okazuje się, że w całym filmie jest jedna scena, która nie została zrobiona komputerowo. I zachwyca. 

"Król Lew"
YouTube/Walt Disney Studios

Po obejrzeniu nowego "Króla Lwa" musimy stwierdzić jedno - ten film jest po prostu piękny. Większość scen w produkcji została oczywiście stworzona komputerowo przez profesjonalnych grafików. Okazuje się jednak, że reżyser filmu, Jon Favreau, bardzo chciał, żeby choć jedna scena w filmie była prawdziwa, bez przeróbek komputerowych. I udało mu się tego dokonać.

Zobacz także: "Król Lew" pobił rekord otwarcia dla najlepiej zarabiającego filmu w kategorii bez ograniczeń wiekowych 

"Król Lew": ta scena nie została stworzona komputerowo

Choć nowy "Król Lew" promowany jest jako "live action", w rzeczywistości film jest animacją. Inaczej nie udałoby się osiągnąć twórcom takiego efektu w scenach z udziałem zwierząt. 

Jak się okazuje jednak, w produkcji została ujęta jedna scena, w całości zarejestrowana jedynie naturalną kamerą. 

Król Lew
Król Lew
Przeczytaj także Zobacz pierwowzór małego Simby z "Króla Lwa" [SŁODKIE WIDEO]

Chodzi o scenę afrykańskiego zachodu słońca, którą możemy zobaczyć na początku filmu. Ten widok nie został edytowany komputerowo.

"

To jedyna prawdziwa scena w filmie. Specjalnie użyliśmy prawdziwego nagrania, ponieważ chcieliśmy zobaczyć, czy ktoś zauważy różnicę pomiędzy pracą grafików a naturalnym obrazem - napisał reżyser "Króla Lwa" na swoim koncie na Instagramie. "

A wy dostrzegliście różnicę? 

Zobacz także: "Król Lew" to plagiat? Remake sprawił, że ponownie poruszono sprawę sprzed lat 

Tagi: Król Lew Disney