16.03.2017 09:35

Kto napisze scenariusz „Legionu samobójców 2”?

Film o złoczyńcach jest priorytetem dla studia Warner Bros. Poznaliśmy właśnie nazwisko scenarzysty.

Kto napisze scenariusz „Legionu samobójców 2”?
foto: kadr z filmu

Prowadzone były już rozmowy z różnymi reżyserami, z czego jednym z nich był Mel Gibson. Wciąż nie poznaliśmy nazwiska osoby, która stanie za kamerą przy realizacji „Legionu samobójców 2”. Wiemy jednak kto napisze scenariusz.

Studio do tego zadania wytypowało Adama Cozada, z którym współpracowało przy okazji filmu „Tarzan: Legenda”. Ma on też na koncie tekst „Jacka Ryana: Teorii chaosu”. Trwają właśnie negocjacje warunków między scenarzystą a studiem.

Na dany moment nie są znane żadne szczegóły fabuły. David Ayer, reżyser pierwszego „Legionu samobójców” nie będzie związany z kontynuacją, gdyż pracuje on nad filmem „Gotham City Sirens”, gdzie na ekranie spotkają się Harley Quinn, Kobieta Kot i Trujący Bluszcz. Pierwszą z wymienionych zagra oczywiście Margot Robbie. Niewykluczone, że Kobietą Kot stanie się Haley Bennett, zaś Trującym Bluszczem Megan Fox. W kontekście tego projektu mówi się o ewentualności powrotu Jareda Leto do roli Jokera.

Pierwszy „Legionu samobójców”, choć przez krytykę został zmieszany z błotem, to zdołał zarobić 325 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych i 745 milionów w innych zakątkach globu. Budżet obrazu wynosił 175 milionów. Nie dziwi zatem decyzja o spin-offie w postaci „Gotham City Sirens”, a także o realizacji „Legionu samobójców 2”. Ma też powstać jeszcze jeden spin-off poświęcony tym razem Deadshotowi granemu przez Willa Smitha.

Adam Cozad tworzy obecnie scenariusz do filmu „Underwater” z rolą Kristen Stewart. Będzie to film science fiction z elementami kina akcji. Fabuła pokaże podwodną ekipę naukowców, która zostaje zmuszona do wyruszenia w niebezpieczną podróż, aby spróbować przeżyć po ogromnym trzęsieniu ziemi. Obraz reżyseruje William Eubank. Plan zdjęciowy rusza w marcu 2017 roku w Nowym Orleanie.

Kto powinien napisać scenariusz „Legionu samobójców 2”?

Robert Skowronski
Tagi: #News #Suicide Squad