18.03.2016 11:17

Kto nie wystąpi w „Wiedźminie”?

W sieci pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, kto miałyby się wcielić w postać Geralta z Rivii. Głos w tej sprawie zabrał sam reżyser nowego „Wiedźmina”.

Kto nie wystąpi w „Wiedźminie”?
foto: materiały prasowe

Tomasz Bagiński przeniesie na ekran przygody bohatera znanego z powieści Andrzeja Sapkowskiego. Dzieło reżysera oparte będzie na dwóch opowiadaniach znanych z tomu „Ostatnie Życzenie” - dokładniej na „Wiedźminie” i „Mniejszym Złu”. Planowana data premiery to 2017 rok, zaś budżet dzieła będzie wynosić prawdopodobnie ok. 20-30 milionów dolarów.

To wielkie przedsięwzięcie. W ciemno można zaryzykować stwierdzenie, że jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów w polskim kinie. Tym bardziej, że nie możemy się pochwalić zbyt dużą liczbą tytułów z gatunku fantasy. Fani już zaczęli typować, kto mógłby zagrać tytułowego bohatera oraz Ciri, dziecko-niespodziankę obiecane Wiedźminowi. Serwis IMDbPro, będący internetową bazą filmową, przedstawił nazwiska aktorów, którzy mieliby się wcielić w postacie:

1

I tak Josh Holloway znany z serialu „Lost - Zagubieni” miałby stać się Geraltem, zaś Anna Rust („Nieustraszeni bracia Grimm”) filmową Ciri. Studio Platige Image odpowiedzialne za projekt szybko zainterweniowało w tej sprawie i zdementowało pogłoski:

Udział aktorki wydawał się tym bardziej zagadkowy ze względu na to, że Ciri nie pojawia się w żadnym z wymienionych opowiadań. Głos zabrał również sam Tomasz Bagiński, który także zaprzeczył temu, aby w jego dziele mieli wystąpić Holloway oraz Rust:

tomek-b

Szybko zaczęły się rodzić pytania o to, kto w takim razie zagra w filmie i kiedy poznamy konkrety. Studio Platige Image nie podało póki co oficjalnych informacji, ale uspokaja, że już niedługo powinno się to zmienić:

2

Za scenariusz dzieła, który został już ukończony, odpowiedzialna jest hollywoodzka scenarzystka Thania St. John, autorka telewizyjnych produkcji, jak „Grimm”, „Chicago Fire” czy „Buffy: Postrach wampirów”. Tomasz Bagiński wyjawił, że chciałby realizować film w Polsce i w Europie Wschodniej, aby uchwycić malownicze przestrzenie, przyrodę oraz miejsca, z których sam się wywodzi. Reżyser uważa, że są w naszym kraju miejsca niesamowite, a filmowo niewykorzystane.

Twórca dodał także, że prace nad obrazem nabierają tempa:

"

Zamknęliśmy ważny etap po prawie czterech latach. Musieliśmy przejść całą masę rozmaitych spraw: czy to prawnych, czy związanych z pomysłem, wizją tego filmu, a w tym roku w końcu udało się znaleźć partnera zagranicą. Bardzo mocnego, bardzo silnego, który pozwoli nam przejść do tej ligi, do której aspirujemy z tym filmem. "

Ostatnimi dokonaniami Bagińskiego są te zrealizowane w ramach projektu „Legendy Polskie”. Powstał „Smok” oraz „Twardowsky” będące częścią kampanii pozwalającej bez żadnych opłat pobrać sześć e-booków z polskimi legendami w przedstawionymi w niekonwencjonalny sposób przez rodzimych pisarzy.

Cóż, i tak wiadomo, że filmowy Wiedźmin może być tylko jeden...

zestawienie

A Wy kogo widzielibyście w roli Geralta z Rivii?

Robert Skowronski
Tagi: News Wiedźmin