21.12.2016 13:35

Które filmy były najpopularniejsze w serwisie IMDb w 2016?

Tu nie ma znaczenia czy dane dzieło było oceniane pozytywnie czy też negatywnie. To wyniki konkursu popularności w serwisie IMDb.

Które filmy były najpopularniejsze w serwisie IMDb w 2016?
foto: materiały prasowe

I jak łatwo można się było domyślić dominują tu najbardziej wyczekiwane obrazy, które miały swoje premiery w 2016 roku. Najpopularniejszymi blockbusterami okazały się komiksowe ekranizacje. Można je kochać, albo nienawidzić, ale z pewnością nie można im odmówić tego, że wzbudzały zainteresowanie widzów i gromadziły ich miliony w kinach.

Oto jak serwis opisał przedstawione poniżej wyniki:

"

Lista przedstawia 10 filmów wydanych w 2016 roku, które były najpopularniejsze wśród użytkowników IMDb. To zestawienie nie zostało oparte na ocenach dzieł lub wynikach box office, ale na liczbie wyświetleń na komputerach oraz urządzeniach mobilnych generowanych przez ponad 250 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie. "

O ile według wielu marvelowskie filmy pod względem artystycznym biją na głowę te od DC, tak to właśnie propozycja z drugiej ze stajni okazała się najczęściej wyszukiwanym filmem w serwisie IMDb. Złoto zdobywa „Legion samobójców” - dobrze, że zwolennicy filmu chcieli zamknięcia Rotten Tomatoes, nie zaś IMDb.

Zresztą połowa poniższego TOP 10 to przykłady kina superbohaterskiego, gdzie filmy Marvela przeplatają się z tymi od DC, gdyż srebro zdobył „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, zaś brąz przypadł w udziale „Batman V Superman: Świt sprawiedliwości”. Kolejne miejsca to odpowiednio „Deadpool” i „X-Men: Apocalypse”, czyli kolejne dzieła, w których promocję były wpompowane grube miliony zielonych, które przełożyły się na ich wyszukiwanie w sieci. 

Sprawdźcie całą listę opublikowaną przez IMDb:

  1. Legion samobójców
  2. Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
  3. Batman V Superman: Świt sprawiedliwości
  4. Deadpool 
  5. X-Men: Apocalypse 
  6. Księga dżungli
  7. Siedmiu wspaniałych
  8. Ghostbusters. Pogromcy duchów 
  9. Warcraft 
  10. Tarzan: Legenda

Z kolei czytelnicy Antyradio.pl wybrali już filmowe rozczarowanie 2016 roku. Wciąż możecie za to głosować na Najlepszy Film mijających 12 miesięcy.

A Wy jakie filmy wyszukiwaliście w 2016 roku?

Robert Skowronski
Tagi: News