14.12.2016 12:02

Którzy aktorzy przynieśli największe zyski w 2016?

Mamy powtórkę z 2015 roku. Dowiedzcie się kto jest najbardziej rentowną gwiazdą w Hollywood.

Którzy aktorzy przynieśli największe zyski w 2016?
foto: SPLASH NEWS / East News + Dzik Pejnta

Johnny Depp dwa lata z rzędu został najbardziej przepłacanym aktorem, a tym, który przynosi dziełom, w których wystąpił największe zyski, tak jak w 2015, jest Chris Evans. Jeszcze 12 miesięcy temu na każdego zarobionego dolara dostarczał on 181,80 dolarów do box office. W 2016 jego wynik jest nieco słabszy, ale o tym zaraz.

W mijającym roku Chrisa Evansa mogliśmy oglądać na ekranie tylko raz, ale za to był to „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. Obraz braci Russo kosztował aż 250 milionów dolarów, ale poniesione koszty zwróciły się z nawiązką i to astronomiczną. Film o superbohaterach zarobił aż 1 153 304 495 dolarów, co już dało mu 12. miejsce w rankingu wyników box office wszech czasów. Jest to też czwarta najlepiej zarabiająca produkcja Marvela - lepiej poradziły sobie „Avengers”, „Avengers: Czas Ultrona” i „Iron Man 3”.

Listę najbardziej rentownych aktorów opublikował tradycyjnie magazyn „Forbes”. Informację można znaleźć m.in. na Instagramie miesięcznika. Na zdjęciu widać zdobywcę 2. miejsca czyli Chrisa Pratta:

Jak wyglądają kolejne miejsca na podium?

  • Chris Evans - 135,80 dolarów wpływu za każdego wydanego na aktora
  • Chris Pratt - 125,40 dolarów wpływu za każdego wydanego na aktora
  • Scarlett Johansson - 88,60 dolarów wpływu za każdego wydanego na aktorkę
  • Mila Kunis - 49,50 dolarów wpływu za każdego wydanego na aktorkę
  • Vin Diesel - 32 dolary wpływu za każdego wydanego na aktora
  • Jennifer Aniston - 27,80 dolarów wpływu za każdego wydanego na aktorkę
  • Ben Affleck - 20,10 dolarów wpływu za każdego wydanego na aktora
  • Robert Downey Jr. - 18,40 dolarów wpływu za każdego wydanego na aktora
  • Matt Damon i Jennifer Lawrence - 17,70 dolarów wpływu za każdego wydanego na aktora

Jak widać 3. miejsce należy do Scarlett Johansson, którą okrzyknięto najlepiej zarabiającą aktorką wszech czasów. Warto jednak odnotować, że w 2016 również mogliśmy ją oglądać w „Kapitanie Ameryce: Wojnie bohaterów” plus dodatkowo w „Ave, Cezar!” braci Coen. To tylko dowód na to, że prawdą są głosy mówiące o niższych gażach w Hollywood dla kobiet. Kolejnym potwierdzeniem tego jest pojawienie się na liście „Forbesa” trzech innych pań, których zarobki odbiegają od tych inkasowanych przez panów.

Kolejnym filmem z udziałem Chrisa Evansa ma być „Jekyll”. Wcieli się tam w Toma Jackmana, czyli właśnie tytułowego bohatera będącego potomkiem Jekylla, który odziedziczył po swoim przodku zaburzenie polegające na pojawianiu się drugiej osobowości.

Robert Skowronski
Tagi: News