12.04.2019 14:38

"Legiony" Dariusza Gajewskiego: zakończono zdjęcia do produkcji [GALERIA]

Zdjęcia do filmu "Legiony" Dariusza Gajewskiego zostały zakończone. Jeszcze w tym roku produkcja historyczna trafi do kin. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na premierę.

"Legiony" zakończono zdjęcia
fot: Jacek Piotrowski/Picaresque

"Legiony" Dariusza Gajewskiego, zdobywcy Złotego Lwa na festiwalu filmowym w Gdyni, to najbardziej wyczekiwana produkcja ostatnich lat. Za scenariusz odpowiedzialni są Tomasz Łysiak, Dariusz Gajewski, Michał Godzin i Maciej Pawlicki, a obsada jest pełna znanych nazwisk. Na wielkim ekranie zobaczymy Sebastiana Fabijańskiego, Bartosza Gelnera, Wiktorię Wolańską i Jana Frycza, Borysa Szyca i innych świetnych aktorów, których każdy z Was z pewnością kojarzy.

Kadr z filmu "Katyń", foto: EAST NEWS
Kadr z filmu "Katyń", foto: EAST NEWS
Przeczytaj także TOP 15 najlepszych polskich filmów wojennych. Wśród nich "Kurier" i "Pianista"

"Legiony" - o czym?

Film przedstawia historię Legionów Polskich w latach 1914-1916, które wywalczyły Polsce Niepodległość. Produkcja należy do gatunku historycznego, jest także świetnym kinem przygodowym. Oczywiście nie zabraknie również wątku miłosnego. Produkcja ma skupiać się na wchodzeniu w dorosłość w trudnych czasach wojny. Obok bohaterów fikcyjnych pojawią się również bohaterowie, których historia jest oparta na życiorysach prawdziwych legionistów. Na ekranie zobaczymy wiele postaci historycznych: Józefa Piłsudskiego, porucznika Stanisława Kaszubskiego ps. „Król”, rotmistrza Zbigniewa Dunin-Wąsowicza, a także porucznika Jerzego Topór-Kisielnickiego.

"Legiony" - kiedy premiera?

Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku i były realizowane w Bieszczadach, Cieszynie, Tokarni, Stradowie, okolicach Krakowa, Mrągowa, Węgrowa oraz Otwocka. Premiera filmu Dariusza Gajewskiego "Legiony" będzie mieć miejsce 20 września 2019 roku. Całość została wykonana przy wykorzystaniu najlepszych technik filmowych. 

Zobacz także: >>Oscary: Polskie filmy i twórcy, którzy dostali Oscara<<

Tagi: News polskie filmy