15.07.2016 18:13

„Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie” w materiale zza kulis

Z okazji wydarzenia Star Wars Celebration w Londynie udostępniony został materiał z powstawania „Łotra 1. Gwiezdne wojny - historie”.

„Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie” w materiale zza kulis
foto: kadr z wideo

Dzieło w reżyserii Garetha Edwardsa trafi na nasze ekrany 15 grudnia 2016 roku. To historia grupy rebeliantów chcącej wykraść plany imperialnej Gwiazdy Śmierci. Całość będzie osadzona pomiędzy wydarzeniami znanymi z „Zemsty Sithów” a tymi z „Nowej nadziei”.

W obsadzie znaleźli się tacy aktorzy, jak Felicity Jones, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Donnie Yen, Forest Whitaker, Jiang Wen, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk i Riz Ahmed. Muzykę do dzieła skomponował Alexandre Desplat, a za scenariusz jest odpowiedzialny Chris Weitz.

Kathleen Kennedy, szefowa Lucasfilm, wyznała, że w filmie Garetha Edwardsa pojawi się ponownie Mon Mothma, liderka rebelii. Ostatni raz mogliśmy ją ujrzeć w „Powrocie Jedi”, teraz wcieli się w nią Genevieve O'Reilly.

"

Rebelia będzie w rozsypce, jej członkowie w panice. Mothma postara się utrzymać ruch oporu i być godną przywódczynią w trudnych czasach. Jednak wielu rebeliantów będzie kwestionować sens misji i mieć różne opinie na jej temat. "

Kathleen Kennedy opowiedziała także o pracy Garetha Edwardsa, wobec której jest pełna podziwu:

"

Przez cały czas kiedy robiliśmy film pytałam gdzie jest Gareth. Nieustannie widziałam go z kamerą na ramieniu, jak starał się spojrzeć na ujęcie z innego kąta, szukając najlepszego rozwiązania. To jest definicja jego stylu, jest w pełni poświęcony swojej pracy. "

W obliczu tego, co Gareth Edwards powiedział o gwiezdnej sadze nie jest to wcale takie dziwne, gdyż jest jej oddanym fanem od kiedy tylko pamięta:

"

Oglądałem „Nową nadzieję” każdego dnia dopóki nie zdarła się taśma. Na planie każdy dzień wydawał się bardziej szalony od poprzedniego. Problem był taki, że nie moglem z nikim rozmawiać o tym co się dzieje, nawet o tym jak poznałem Marka Hamilla, a miał on na sobie koszulkę z filmu Godzilla, który nakręciłem w 2014 roku. "

Felicty Jones wyznała, że jej bohaterka, Jyn Erso, różni się od Rey czy Luke'a Skywalkera. Wspomniane postacie starają się poznać swoją przeszłość i to skąd się wywodzą. W przypadku Jyn chodzi o rozgryzienie jej motywacji, które doprowadziły do tego, że bierze udział w swojej misji.

Mogliśmy już zobaczyć 1. zwiastun „Łotra 1”, przyszła pora na materiał z planu:

Podczas Star Wars Celebration zaprezentowano też nowy plakat „Łotra 1”:

plakat

W między czasie zakończyły się już zdjęcia do „Gwiezdnych wojen: Epizodu VIII”. Oczywiście w dalszym ciągu pozostaje etap postprodukcji, na którym dzieło będzie montowane i wzbogacane o efekty specjalne. Sami aktorzy, jeżeli nie zostaną zarządzone dokrętki, mogą już uznać, że ich praca się zakończyła. Daisy Ridley będzie się mogła zająć projektem, który został zatytułowany „Kolma”.

Pozostając przy temacie aktorki, to pochwaliła się ona nowym zdjęciem przedstawiającym postać jej bohaterki, Rey:

O dziele Riana Johnsona mogliśmy się wstępnie przekonać poprzez kilka zdjęć z planu filmu, zobaczyliśmy wizytę brytyjskich książąt u twórców i aktorów oraz fotografie Sokoła Millenium.

Jak Wam się podoba materiał zza kulis „Łotra 1”?

Robert Skowronski
Tagi: News Star Wars