19.02.2016 18:04

„Łowca androidów 2” z oficjalną datą premiery

Studio Alcon Entertainment ogłosiło datę premiery kontynuacji obrazu, który w 1982 roku wyreżyserował Ridley Scott. Kiedy premiera „Łowcy androidów 2”?

„Łowca androidów 2” z oficjalną datą premiery
foto: kadr z filmu

Obraz nieposiadający jeszcze swojego oficjalnego tytułu zadebiutuje na wielkim ekranie 12 stycznia 2018 roku. Czasu jest zatem jeszcze sporo, ale prace na planie zdjęciowym mają się rozpocząć już w lipcu 2016 roku, zaś dystrybucją filmu zajmie się Sony (zagranicą) i Warner Bros. (w Stanach Zjednoczonych).

Tym razem na stołku reżysera nie zasiądzie Ridley Scott a Denis Villeneuve, twórca m.in „Labiryntu” i „Sicario”. Pierwszy z wymienionych twórców będzie jednak zaangażowany w projekt w roli producenta wykonawczego. Scenariusz został napisany przez Hamptona Fanchera i Michaela Greena. Z pomysłem na stworzenie drugiej części, która będzie rozgrywać się kilka dekad po wydarzeniach z pierwszej odsłony, wyszli Scott i Fancher.

Na ekranie znów będziemy mieli okazję zobaczyć Harrisona Forda, który wystąpił w oryginale. Towarzyszyć mu będzie Ryan Gosling. W dziele nie wystąpi jednak reszta pierwotnej obsady, czyli m.in. Rutger Hauer, Sean Young i Daryl Hannah.

Nie wyjawiono o czym będzie opowiadać „Łowca androidów 2”, ani jaką rolę dostał Ryan Gosling. Ridley Scott podczas konferencji w Los Angeles na AFI Fest wyjawił jednak, jak ma wyglądać pierwsza scena obrazu:

"

Postanowiliśmy rozpocząć film pierwotnym pomysłem na otwarcie oryginału. Zawsze podobała nam się wizja dystopijnego świata. Najpierw zobaczylibyśmy więc coś, co nazywam „fabryczną farmą” - teren uprawny w Wyoming. Nizinnie, zero ogrodzeń i tylko zaorana ziemia. Rośnie tu wielkie, drzewo, które jet podtrzymywane przez druty. Obok niego stoi biała chata z gankiem. Za nią, w odległości dwóch mil, pracuje gigantyczny kombajn, cztery razy większy od budynku. Pojawia się latający samochód wzbijając chmurę pyłu. Zaczyna go gonić szczekający pies. Otwierają się drzwi i z pojazdu wysiada Rick Deckard. Wchodzi do chaty, siada i czeka, aż kierowca kombajnu dotrze do domu. Pojazd zbliża się i wysiada z niego wielki facet. "

Posłuchajcie wypowiedzi Ridleya Scotta na temat tego, jak według wstępnych ustaleń ma się rozpocząć „Łowca androidów 2”:

Ridley Scott pracuje także nad filmem „Alien: Covenant”. Obraz będzie pomostem łączącym „Prometeusza” z oryginalnym „Obcym” z 1979 roku. Historia w nowej odsłonie ma skupić się na załodze statku kolonizacyjnego Covenant. Wybiera się ona na planetę położoną na drugim końcu galaktyki, odkrywając jednak po drodze niezbadany raj. Jak to w takich przypadkach bywa, ostatecznie miejsce to okazuje się skrywać wiele niebezpieczeństw, a jego jedynym mieszkańcem jest syntetyczny David grany przez Michaela Fassbendera - jedyny pozostały przy życiu po nieudanej misji Prometeusza.

Czekacie na „Łowcę androidów 2”?

Robert Skowronski
Tagi: Łowca androidów News