29.05.2019 13:46

Maraton "Matrixa" w sieci kin Helios z okazji 20. rocznicy kultowej produkcji

"Matrix" obchodzi swoje 20 urodziny i z tej okazji sieć kin Helios zaprasza wszystkich fanów na Nocny Maraton Filmowy, podczas którego zostaną wyświetlone produkcje sióstr Wachowskich.

Maraton "Matrixa" w Heliosie
fot: kadr z wideo

Maratony filmowe to obecnie jedna z popularniejszych form rozrywki. Takie wydarzenie to okazja do nieprzespanej nocy, a także możliwość obejrzenia produkcji w niepowtarzalnym klimacie, który mogą stworzyć filmy puszczane jeden za drugim. W kinach bardzo często organizowane są maratony gatunkowe lub dotyczące konkretnej tematyki. Tym razem sieć kin Helios przygotowała gratkę dla fanów "Matrixa".

Pierwsza część filmu rodzeństwa Wachowskich opowiada historię Neo, hakera komputerowego, który dowiaduje się, że świat w którym żyje jest tylko obrazem przesyłanym do jego mózgu przez roboty. Produkcja zrewolucjonizowała gatunek science fiction, a od premiery pierwszej części mija 20 lat i z tej okazji sieć kin Helios przygotowała niemałe wydarzenie.

Maraton "Matrixa" w kinie Helios z okazji 20. rocznicy filmu

31 maja 2019 roku o godzinie 23:00 w sieci kin Helios odbędzie się nocny maraton filmów sióstr Wachowskich. Fani słynnych produkcji będą mogli świętować 20. rocznicę powstania filmu w towarzystwie Keanu Reevesa, Laurence'a Fishburne'a czy Hugo Weavinga. Podczas Maratonu "Matrixa" na wielkim ekranie zostaną wyświetlone trzy filmy:

  • "Matrix"
  • "Matrix Reaktywacja"
  • "Matrix Rewolucje"
Maraton Matrix Helios
Siostry Wachowskie tworzą nowy film z serii "Matrix"
Siostry Wachowskie tworzą nowy film z serii "Matrix"
Przeczytaj także Siostry Wachowskie tworzą nowy film z serii "Matrix"

Bilety można nabyć w kasach kin Helios w całej Polsce, a także za pośrednictwem strony internetowej. Do każdej wejściówki na Nocny Maraton Filmowy dołączony będzie kupon, który uprawnia do jednorazowej dolewki napoju.

Zobacz także: Tajemnica kodu z filmu „Matrix” rozwiązana

Karolina Woźniak
Tagi: Matrix