07.03.2017 08:09

Margot Robbie będzie wdową po Robin Hoodzie

Legenda o Robin Hoodzie ponownie trafi na ekran, ale w odmienionej wersji. Główną bohaterką będzie Marian, w którą wcieli się Margot Robbie.

Margot Robbie będzie wdową po Robin Hoodzie
foto: kadr z filmu

Projekt powstaje pod skrzydłami Sony Pictures, a całość będzie zatytułowana „Marian”. Nie jest jeszcze znane nazwisko reżysera, który zajmie się filmem. Robbie nie tylko wcieli się w tytułową postać, ale będzie producentem obrazu z ramienia swojego LuckyChap Entertainment. Z kolei scenariusz dostarczy Pete Barry.

Historia ma się rozgrywać po śmierci Robin Hooda. Marian przejmie obowiązki swojego zmarłego ukochanego i poprowadzi ludzi do wojny, która zaważy na losach królestwa. Kobieta wkłada płaszcz mężczyzny, do którego należało jej serce i z miejsca staje się legendą. Na dany moment nie są znane szczegóły produkcji. Kiedy obraz trafi do kin i kiedy w ogóle wystartuje plan zdjęciowy? Tego jeszcze nie wiemy. „Marian” ma stanowić pierwszą część całego cyklu.

W międzyczasie powstaje inna opowieść o Robin Hoodzie. Tytułową rolę gra Taron Egerton z hitu „Kingsman: Tajne służby”. W obsadzie są także Jamie Foxx (Mały John), Jamie Dornan (Will Scarlet), Eve Hewson (Marion), Tim Minchin(Tuck) i Paul Anderson. Fabuła skupia się na tytułowym bohaterze, który wraca z krucjat. W rodzimych stronach odnajduje las Sherwood pełny korupcji i zła. Razem z grupą towarzyszy bierze sprawy w swoje ręce, by naprawić sytuację. Reżyserem jest Otto Bathurst odpowiedzialny m.in. za „Peaky Blinders”. Premiera dzieła zapowiedziana jest na 23 marca 2018 roku.

Margot Robbie jest już zaangażowana w kilka projektów. Zobaczymy ją w filmowej biografii łyżwiarki Tonyi Harding, która okryła się niesławą, gdy jej mąż Jeff Gillooy wraz z paroma wynajętymi oprychami próbował okaleczyć jej konkurentkę na zimowych igrzyskach olimpijskich w Lillehammer w 1994 roku. Zobaczymy ją także w czarnym kryminale „Terminal” oraz biografii Alana Alexandra Milne'a, twórcy „Kubusia Puchatka”.

David Ayer będzie zaś reżyserem „Gotham City Sirens”, którego bohaterkami zostały Harley Quinn, Kobieta Kot i Trujący Bluszcz. Pewnym jest, że do swojej roli powróci Margot Robbie, która zresztą jest pomysłodawczynią projektu i jego producentem. Scenariusz pisze Geneva Robertson-Dworet, która odpowiedzialna jest za teksty „Sherlocka Holmesa 3” i nadchodzącego „Tomb Raidera”.

Na który film z Margot Robbie czekasz najbardziej?

Robert Skowronski
Tagi: News Margot Robbie