09.05.2018 16:07

Margot Robbie chce, by „Birds of Prey” był filmem tylko dla dorosłych

Margot Robbie, gwiazda i koproducentka nadchodzącego filmu „Birds of Prey”, twierdzi, że produkcja o dziewczyńskim gangu powinna celować w kategorię R - filmów tylko dla dorosłych.

Margot Robbie
foto: Anthony Behar/Sipa USA/East News

Wśród gwiazd na firmamencie DC Harley Quinn pojawiła się stosunkowo niedawno, jednak popularność jej filmowej wersji w wykonaniu Margot Robbie można mierzyć ze sławą Gal Gadot w roli Wonder Woman. 

Margot Robbie jako Harley Quinn zadebiutowała w filmie „Legion Samobójców”, stając się jednym z nielicznych elementów filmu, które zrobiły na widzach pozytywne wrażenie. Wytwórnia Warner Bros. postanowiła oczywiście zrobić użytek z popularności dziewczyny Jokera i rozpoczęła pracę nad kilkoma projektami z udziałem Harley jednocześnie. Jednym z nich jest „Birds of Prey”, który najprawdopodobniej trafi na ekrany jako pierwszy z nich. A jeśli wizja gwiazdy i współproducentki filmu się ziści - również jako pierwszy film ze świata DC oznaczony kategorią R.

Margot Robbie o „Birds of Prey”

Aktorka w wywiadzie dla magazynu Collider opowiedziała o swoim pomyśle na film o superbohaterkach DC, nad którym zaczęła pracować jeszcze w 2015 roku - zanim „Legion Samobójców” trafił do kin. Gwiazda wyznała, że jest to dla niej najważniejszy ze wszystkich projektów z udziałem Harley i że od samego początku zależało jej, by był to film tylko dla dorosłych. Jak powiedziała:

"

Od początku przedstawiałam pomysł na film w kategorii R o dzięwczyńskin gangu, który zawierałby Harley. Ponieważ pomyślałam sobie, że Harley potrzebuje przyjaciół. Harley uwielbia interakcje z ludźmi, więc nigdy nie róbcie jej solowego filmu. Ona musi być wśród innych ludzi, to powinien być dziewczyński gang. Nie widziałam wystarczająco takich ekip na ekranie, szczególnie jeśli chodzi o kino akcji. Więc to zawsze było ważną częścią tego projektu. "

Jeśli Margot Robbie faktycznie dopnie swego, „Birds of Prey” będą prawdziwymi pionierkami wśród filmów superbohaterskich na podstawie DC Comics. Na realizację filmu w kategorii R nie zdobyli się bowiem ani twórcy „Legionu Samobójców”, ani „Batman v Superman”, którego wersja tylko dla dorosłych nigdy nie trafiła do kin. Nawet trylogia Christophera Nolana o „Mrocznym rycerzu” została zakwalifikowana, jak większość filmów o superherosach, do kategorii PG-13. Jedynymi wyjątkami, jednak już nie ze świata DC, lecz z komiksów Marvela ekranizowanych przez 20th Century Fox, były w tej kwestii filmy „Deadpool” i „Logan”. Czy dziewczyny z „Birds of Prey” dołączą do pyskatego najemnika i starzejącego się mutanta? Przekonamy się już niebawem. 

„Birds of Prey” - obsada i twórcy

„Birds of Prey” to opowieść o tytułowej grupie superbohaterek, która zadebiutowała na łamach komiksu „Black Canary/Oracle: Birds of Prey” #1 w 1996 roku. Założycielkami i głównymi protagonistkami były Black Canary i Barbara Gordon występująca w tym przypadku pod pseudonimem Oracle. Członkiniami grupy były m.in. Katana, Catwoman czy Poison Ivy, a także Harley Quinn. Od 2016 roku na kartach komiksów grupę tworzą Bat Girl, Black Canary i Huntress. 

Na razie, poza Margot Robbie, nieznane są jeszcze nazwiska aktorek, które wystąpią w kolejnym filmie DC. Wiadomo natomiast, że za kamerą stanie Cathy Yan, trzecia po Patty Jenkins i Avie DuVernay reżyserka filmów z uniwersum DC. Scenariusz „Birds of Prey” na podstawie pomysłu Margot Robbie napisała Christina Hodson, którą niedawno zatrudniono też do stworzenia tekstu „Batgirl”. Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się jeszcze w 2018 roku, przesuwając tym samym datę rozpoczęcia zdjęć „Legionu samobójców 2”.

Natalia Hluzow
Tagi: News Margot Robbie DC Comics Birds of Prey