23.03.2018 16:35

Margot Robbie wyprodukuje serial ukazujący dramaty Shakespeare'a z kobiecej perspektywy

Stacja ABC ogłosiła, że we współpracy z Margot Robbie przygotowuje 10-odcinkowy serial, który przedstawi na nowo dzieła Shakespeare'a. Tym razem zrobi to jednak przez pryzmat kobiecych bohaterek.

Margot Robbie
foto: ANGELA WEISS/AFP/EAST NEWS

Nie od dziś wiadomo, że Margot Robbie jest nie tylko piękną modelką i utalentowaną aktorką, ale też przedsiębiorczą bizneswoman. Jej firma LuckyChap Entertainment jest zaangażowana m.in. w filmy DC poświęcone postaci Harley Quinn, a już niebawem stanie się koproducentem wyjątkowego projektu związanego z Shakespearem.

Serial Margot Robbie na podstawie dzieł Shakespeare'a

Jak podaje stacja ABC, za projekt będą odpowiedzialne głównie kobiety, które zrealizują i wyprodukują 10-odcinkowy serial. Każdy z epizodów będzie odrębną opowieścią opartą na innej słynnej sztuce Shakespeare'a. Odcinki nie będą jednak oddawać ich treści wprost, lecz potraktują dzieła Stratfordczyka jako punkt wyjścia do opowiedzenia o współczesnym świecie z perspektywy kobiecych postaci. 

W oświadczeniu LuckyChap Entertainment czytamy:

"

Jesteśmy bardzo podekscytowani tą australijską współpracą, dzięki której będziemy mogli zaprezentować wyraźne kobiece głosy oraz wysoką jakość przemysłu filmowego i telewizyjnego w Australii. Projekt będzie ukazywał różnorodne punkty widzenia, które na papier przeleją scenarzyści reprezentujący różne kultury i rejony Australii.  "

Kali Lee, dyrektor zarządzająca ABC Studios International, dodała natomiast:

"

Ta produkcja jest szansą na stworzenie czegoś klasycznego, a zarazem odważnie oryginalnego i nowoczesnego. Prace Shakespeare'a są ikoniczne, a nasz projekt zaprezentuje je w sposób, w jaki nie były przedstawiane nigdy wcześniej.  "

Dotychczas powstała już jedna szekspirowska produkcja przedstawiona z kobiecej perspektywy – „Ofelia” z Daisy Ridley w tytułowej roli. Choć nie podano jeszcze listy bohaterek, o których opowie nowy serial, możemy spodziewać się, że i tym razem nie obejdzie się bez towarzyszki Hamleta.

Pomysłodawczynią serii jest Giula Sandler, która będzie czuwać nad całością i napisze scenariusz jednego z odcinków. Serial będzie realizowany w Australii. Zdjęcia mają rozpocząć się późnym latem 2018. 

Natalia Hluzow
Tagi: News Margot Robbie