16.02.2018 15:08

Martin Freeman chciałby zagrać w „Gwiezdnych wojnach”. Czy ma na to szanse?

Doktor Watson z „Sherlocka” i tytułowy Hobbit z trylogii Petera Jacksona wyznał, że z chęcią dołączyłby do obsady kolejnej części „Star Wars”.

Martin Freeman chciałby zagrać w „Gwiezdnych wojnach”. Czy ma na to szanse?
foto: kadr z wideo

Martin Freeman ma na swoim koncie wiele wspaniałych ról w fantastycznych (dosłownie!) filmach, m.in. w serii „Hobbit” oraz w produkcjach MCU. Najnowsza z nich, „Black Panther”, z Martinem Freemanem w roli Everetta K. Rossa trafiła właśnie do kin. Z tej okazji aktor wziął udział w wywiadzie, w którym zwierzył się, że chętnie zagrałby też w „Gwiezdnych wojnach”.

Martin Freeman o „Star Wars”

Freeman udzielał wywiadu wraz z Andym Serkisem, który w „Black Pantherze” wcielił się w złowrogiego Ulyssesa Klaue, wyjątkowo pokazując swoją prawdziwą twarz. Obaj panowie mają na koncie nie tylko wspólny występ w filmowym uniwersum Marvela, ale także w świecie stworzonym przez Tolkiena - spotkali się na planie „Hobbita”, gdzie Freeman zagrał Bilbo Bagginsa, a Serkis - Golluma. Jednak Freeman nie miał nigdy okazji zagrać w żadnym epizodzie „Star Wars”, w przeciwieństwie do swojego kolegi. Aktor specjalizujący się w postaciach tworzonych z pomocą techniki motion-capture („Władca Pierścieni”, „Wojna o planetę małp”, „King Kong”) zagrał bowiem w „Przebudzeniu mocy”„Ostatnich Jedi”, gdzie wcielił się w Snoke'a, Naczelnego Wodza Najwyższego Porządku. 

Podczas wywiadu Freemana zapytano więc, czy zazdrości koledze i czy byłby zainteresowany możliwością dołączenia do franczyzy „Star Wars”. Jego odpowiedź była po części oczywista, a po części zaskakująca. 

"

Cóż, oczywiście. Oczywiście, że byłbym zainteresowany. "

powiedział aktor. Po czym dodał, że kiedyś rozważano nawet zatrudnienie go do jednej z ról:

"

Miałem rozmowę z ludźmi od Star Wars kilka lat temu. (...) Ale są inni brytyjscy aktorzy, których woleli ode mnie. "

Wspomniany fragment wywiadu możecie obejrzeć poniżej:

Kogo Martin Freeman miał na myśli i o którą część „Gwiezdnych wojen” chodziło, pozostawiamy to Waszej interpretacji. Jednocześnie trzymamy za niego kciuki, by producenci kolejnych części „Star Wars” wzięli go pod uwagę podczas kompletowania obsady.

Najnowszy film z udziałem aktora można aktualnie oglądać w kinach. „Black Panther” miał swoją premierę 14 lutego 2018 roku. 

Natalia Hluzow
Tagi: News Hobbit Black Panther Star Wars Martin Freeman