07.05.2018 11:43

„Martwe zło” powraca jako gra VR

Serial „Ash kontra Martwe zło” został skasowany, ale niebawem będziemy mogli poczuć się jak Ash Williams dzięki grze VR „Evil Dead: Virtual Nightmare”. 

Ash Williams i Deadite
foto: kadr z filmu Martwe zło

Świat „Martwego zła” został powołany do życia przez Sama Raimiego na początku lat 80. i szybko zyskał popularność wśród fanów horrorów. Seria przeniknęła do innych mediów. Od 2015 roku fani opowieści o walce z nieumarłymi stworami, mogli oglądać dalsze losy głównego bohatera z piłą mechaniczną zamiast ręki w serialu „Ash kontra Martwe zło”. Niestety stacja Starz ogłosiła, że po 3. sezonie serial zostanie skasowany. Po drodze były też komiksy o przygodach Asha Williamsa oraz kilka gier wideo. Niebawem ponownie będziemy mogli odwiedzić uniwersum „Martwego zła” w grze VR „Evil Dead: Virtual Nightmare”.

Evil Dead: Virtual Nightmare

„Evil Dead: Virtual Nightmare” - co czeka gracza?

Jak donosi serwis Horror Fix, studia Boomdash Digital i Ghosthouse Entertainment pracują nad produkcją VR osadzoną w świecie stworzonym przez Raimiego. Dzięki grze fani „Martwego zła” będą mogli w pełni zanurzyć się w uniwersum wypełnionym demonami, z którymi walczył Ash. Gracze będą mogli swobodnie poruszać się po świecie gry dzięki widokowi i dźwiękowi 360. Odwiedzimy sławetną chatę i zmierzymy się z hordami potworów czającymi się w okolicznych lasach. Oczywiście nie zabraknie klasycznego arsenału Asha. Premiera została zapowiedziana na czerwiec 2018 roku. „Evil Dead: Virtual Nightmare” to nie jedyna produkcja posiłkująca się technologią sztucznej rzeczywistości, której tematem jest popularny horror. Serial „The Walking Dead” również może pochwalić się podobną grą.  

„Martwe zło” - czy film powróci w sequelu remake'u?

Wcielający się w głównego bohatera serii Bruce Campbell po skasowaniu serialu „Ash kontra Martwe zło”, zapowiedział, że na dobre żegna się z rolą nieustraszonego Williamsa. Fani są zdruzgotani, ale w 2013 roku na ekrany kin wszedł remake pierwszej części. Zamiast Asha pojawiła się Mia, która rozprawiała się potworami w równie brutalny sposób. Fede Alvarez, reżyser nowego wcielenia „Martwego zła”, nie ma nic przeciwko, żeby powstał sequel jego filmu.

Wielu fanów również. W sieci pojawił się fanowski zwiastun 2. części remake'u „Martwego zła”. 

Co dalej z serią „Martwe zło”? Czy po przejściu na emeryturę Williamsa serię pociągnie Mia? A może zobaczymy reboot z nowym aktorem w roli Asha? Przekonamy się za jakiś czas.

Zagrasz w grę „Evil Dead: Virtual Nightmare”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Gry Martwe zło Horror Ash vs. Evil Dead Bruce Campbell