22.08.2019 15:03

"Matrix 4" - trwają poszukiwania aktora do roli młodego Morfeusza. Wśród kandydatów jest gwiazdor Marvela

Lana Wachowski stworzy czwartą część filmu "Matrix". Chociaż w obsadzie znalazł się Keanu Reeves, możliwe, że zabraknie Laurence'a Fishburne'a, którego zastąpi młodszy aktor.

kadr z filmu Matrix
foto: kadr z filmu Matrix

O tym, że powstanie kolejna część "Matrixa" plotkowano od wielu miesięcy. W końcu spekulacje okazały się prawdą. Pod koniec sierpnia 2019 roku oficjalnie ogłoszono, że powstanie "Matrix 4" z Keanu Reevesem w roli Neo. Za reżyserię i scenariusz odpowie Lana Wachowski - jedna z sióstr, która pracowała nad poprzednimi filmami z serii. Okazuje się, że mimo powrotu Reevesa w nowym "Matriksie" możemy nie zobaczyć ponownie Laurence'a Fishburne'a.

"Matrix 4" - kto zagra młodego Morfeusza?

Jak donosi Justin Kroll z Variety, twórcy "Matrixa 4" szukają aktora do roli młodego Morfeusza. W poprzednich trzech częściach wcielał się w niego Fishburne. Na razie potwierdzono, że do swoich ról powrócą Reeves i Carrie-Anne Moss. Na razie nie wiadomo, czy nowy aktor zastąpi Fishburne'a, czy tylko wystąpi jako jego młodsza wersja w scenach rozgrywających się w przeszłości.

"

Jeśli pytacie się siebie "Gdzie jest Morfeusz?", to z tego, co powiedziały mi moje źródła, wynika, że obecnie trwają poszukiwania różnych aktorów, którzy mogliby zagrać "młodego Morfeusza". Bądźcie czujni... "

Na razie nie wiadomo nic na temat "Matrixa 4". Fani snują różne domysły dotyczące nie tylko tego, jak może wyglądać kontynuacja filmu. W sieci można zaleźć już kandydatów do roli młodego Morfeusza, zaproponowanych przez fanów. To jednak nie wszystko. Według najnowszych  plotek rolą zainteresowany jest Michael B. Jordan, który zasłynął w filmach "Creed" oraz "Black Panther". Aktor nie tylko chciałby wystąpić w filmie, ale również go współprodukować. Na razie te doniesienia nie zostały jednak potwierdzone.

Który aktor pasuje do roli młodego Morfeusza?

Matrix
Matrix
Przeczytaj także Powstanie "Matrix 4" z Keanu Reevesem i Carrie-Anne Moss

"Matrix 4" - kiedy premiera?

O filmie wiadomo na razie jedynie tyle, że powstanie. Zdradzono też, że zobaczymy dwie trzecie głównej obsady poprzednich części, a co za tym idzie Neo i Trinity w akcji. Nie wiadomo jednak, czy fabuła skupi się na ich przygodach, czy może pojawią się jako postacie drugoplanowe. Nie podano daty rozpoczęcia zdjęć, więc tym bardziej trudno mówić o premierze filmu. Prawdopodobnie "Matrix 4" trafi do kin nie prędzej, niż w 2021 roku.

Zobacz też: „Matrix” - szczegóły nowego filmu. Co twórcy planują wprowadzić do serii?

Tagi: News Laurence Fishburne Matrix Keanu Reeves