06.09.2019 12:09

"Matrix": czy Will Smith byłby lepszym Neo niż Keanu Reeves? [WIDEO]

Jednym z aktorów branych pod uwagę do roli Neo z "Matriksa" był Will Smith. Jak wyglądałby film sióstr Wachowskich, gdyby gwiazdor zgodził się w nim wystąpić?

If Will Smith had said yes to 'The Matrix' instead of Keanue Reeves
foto: Sham00K/YouTube

Rok 2019 to bardzo ważna data dla wszystkich fanów "Matriksa". Film obchodzi swoje 20-lecie. Poza tym potwierdzono, że powstanie kontynuacja serii z Keanu Reevesem w roli Neo, i Carrie-Anne Moss w roli Trinity. Produkcją zajmie się Lana Wachowski. Być może z tego powodu w siei pojawiają się kolejne przeróbki "Matriksa". Jedna z najnowszych oferuje odpowiedź na pytanie, co by było, gdyby Will Smith wystąpił zamiast Reevesa.

"Matrix" - Will Smith jako Neo

Zanim rozpoczęto prace nad "Matriksem", twórcy zastanawiali się nad angażem takich gwiazd, jak Brad Pitt czy nawet Sandra Bullock.

Speed: Niebezpieczna prędkość
Speed: Niebezpieczna prędkość
Przeczytaj także Czy wiesz, że: Sandra Bullock miała zagrać Neo w "Matriksie"?

Propozycja trafiła również do Willa Smitha. Aktor nie przyjął jednak angażu i koniec końców to Reeves będzie już zawsze kojarzony z Neo. Nowe technologie pozwalają jednak uchylić rąbka alternatywnej rzeczywistości. Wszystko za sprawą tak zwanych Deepfake'ów - sztucznych inteligencji, które pozwalają nałożyć zupełnie inną twarz postaciom ukazanym w materiale wideo. Robią to tak dobrze, że czasami trudno jest się zorientować, że ktoś majstrował przy nagraniu.

Bruce Lee's Matrix [DeepFake]
Bruce Lee's Matrix [DeepFake]
Przeczytaj także Jak Bruce Lee prezentowałby się jako Neo w "Matriksie"? [WIDEO]

W przypadku poniższego wideo raczej nikt się nie nabierze. Nie chodzi jednak o kiepską jakość Deepfake'u, tylko fakt, że wklejanie twarzy Willa Smitha na ciało Keanu Reevesa to nie zbyt dobry pomysł. Zresztą przekonajcie się sami.

Za alternatywną wersją "Matriksa" stoi youtuber Sham00K. Na warsztat wziął trzy sceny z oryginalnego filmu - moment, w którym Neo dostaje od Morfeusza do wyboru dwie tabletki, spotkanie głównego bohatera z Wyrocznią oraz spektakularną walkę protagonisty z agentem Smithem.

Trzeba przyznać, że efekt ingerencji wywołuje negatywne odczucia. Nie chodzi o to, że Will Smith nie pasuje do roli Neo, tylko wąsik aktora, który nie łączy się z fryzurą Keanu Reevesa. Poza tym z ust Smitha wydobywa się głos Reevesa, co tylko podkreśla dziwaczność przeróbki.

Will Smith jako Neo w „Matrixie”
Will Smith jako Neo w „Matrixie”
Przeczytaj także Will Smith jako Neo w „Matrixie”

"Matrix 4" - kiedy premiera?

O filmie wiadomo na razie jedynie tyle, że powstanie. Zdradzono też, że zobaczymy dwie trzecie głównej obsady poprzednich części, a co za tym idzie Neo i Trinity w akcji. Nie wiadomo jednak, czy fabuła skupi się na ich przygodach, czy może pojawią się jako postacie drugoplanowe. Poza tym zdradzono, że trwają poszukiwania aktora, który wcieli się w Morfeusza.

kadr z filmu Matrix
kadr z filmu Matrix
Przeczytaj także "Matrix 4" - trwają poszukiwania aktora do roli młodego Morfeusza. Wśród kandydatów jest gwiazdor Marvela

Czy to oznacza, że Laurence Fishburne zostanie zastąpiony kimś innym? A może w produkcji będziemy mieli do czynienia z retrospekcjami? Nie podano daty rozpoczęcia zdjęć, więc tym bardziej trudno mówić o premierze filmu. Prawdopodobnie "Matrix 4" trafi do kin nie prędzej niż w 2021 roku.

Który aktor pasuje do roli młodego Morfeusza?

Zobacz też: Jak wyglądałby film "Avengers", gdyby powstał w latach 90.? Zobacz fanowski trailer

Tagi: News Will Smith Matrix Keanu Reeves