11.06.2018 13:18

Matthew Vaughn stworzy filmowe uniwersum „Kingsmana” i nakręci reboot „Kick-Assa”

Spin-off „Kingsmana” oraz kolejna część z serii „Kick-Ass” to tylko niewielki fragment nowości zapowiedzianych przez twórcę filmów, Matthew Vaughna.

Kingsman/Kickass
foto: Fragment zwiastunu filmu "Kingsman: Golden Circle"/ Fragment zwiastunu filmu "Kick-Ass 2"

Dobre wieści dla fanów „Kingsmana”. Mimo niedawnych kontrowersji wokół serii jej reżyser i scenarzysta, Matthew Vaugh w wywiadzie dla „Empire” zapowiedział powstanie całkiem nowych związanych z nią projektów. Uniwersum znane z komiksów Marka Millara zostanie rozszerzone o kolejny film fabularny. Oprócz już zaplanowanej trzeciej części „Kingsmana”, jego twórcy mają w planie stworzyć także spin-off produkcji. „Kingsman: The Great Game”, bo taki tytuł ma nosić film przeniesie widzów na początek XX wieku i opowiadać będzie o wczesnych latach działania agencji szpiegowskiej Kingsman. Ponoć seria ma również szanse zadebiutować na mniejszym ekranie. Jak twierdzi reżyser, losy brytyjskich agentów zostaną ukazane w ośmioodcinkowym serialu. Nieznane są jednak jeszcze data premiery ani inne szczegóły dotyczące obydwu projektów.

Seria zadebiutowała w 2014 roku filmem „Kingsman:Tajne Służby”. Opowiadał on historię brytyjskiego agenta służb specjalnych Harry’ego Harta (Colin Firth), który ma za zadanie wyszkolić nowicjusza o pseudonimie Eggsy (Taron Egerton). Film otrzymał dosyć dobre recenzje krytyków i zarobił łącznie ponad 414 mln dolarów. W 2017 roku natomiast miała premierę druga część serii „Kingsman: Złoty Krąg”.

Powstanie film o agentach Statesman

Swój własny film może również dostać organizacja Statesman czyli amerykański odpowiednik Kingsmana. Jej członków mogliśmy poznać w „Kingsman: Złoty Krąg”, kiedy agenci Hart i Eggsy chcieli wytropić sprawcę zamachu na swoją siedzibę z pomocą pracowników zza oceanu. W rolach członków Statesman o osobliwych pseudonimach wystapili Channing Tatum (Agent Tequila) i Jeff Bridges (Agent Champagne), natomiast Halle Berry wcieliła się w Ginger, specjalistkę od technologii. Prawdopodobnie to właśnie oni będą głównymi bohaterami produkcji, jednak zarys fabularny na razie nie jest znany.

Reboot „Kick-Assa” i Hit Girl z osobnym filmem

To nie koniec zapowiedzi Marv Studio. Firma planuje również reboot serii Kick-Ass, komedii ukazującej losy nastoletnich superbohaterów z Aaronem Taylorem Johnsonem w roli tytułowego Kick-Assa oraz jego towarzyszki, świetnie wytrenowanej w walce mieczem Hit Girl. Ta ostatnia, grana przez Chloe Grace Moretz, może nawet dostać osobny film. Nie wiadomo jednak, czy zobaczymy bohaterkę w nieco starszej wersji czy może jeszcze pod opieką jej ojca, Big Daddy’ego (Nicolas Cage). Podobno w ekipie Kick-Assa ma się pojawić nowa postać – Patience Lee, czarnoskóra, samotna matka, która przed laty służyła w wojsku. Została ona wprowadzona do uniwersum przez scenarzystę serii Marka Millara w 2017 roku.

Hit girl

Warto dodać, że reżyser serii „Kingsman” oraz „Kickass” pracuje obecnie jako producent filmowej ekranizacji biografii Eltona Johna „Rocketman”, w którym w muzyka wcieli się odtwórca roli Eggsy’ego, Taron Egerton.

Olga Konarzycka
Tagi: Film Kingsman