07.07.2019 14:00

Mężczyzna molestowany przez Kevina Spaceya wycofał oskarżenie

Przełom w sprawie Kevina Spaceya oskarżonego o molestowanie seksualne. Podczas ostatniej rozprawy ofiara aktora wycofała pozew ze względu braku dowodów.

Kevin Spacey
foto: AP/Associated Press/East News

Kilka miesięcy temu Kevin Spacey został oskarżony przez młodego mężczyznę o molestowanie seksualne. Do przestępstwa miało dojść w roku 2016 w barze w mieście Nantucket. Według zeznań ofiary aktor obmacywał okolice jej krocza. Wszczęto proces sądowy. Podczas ostatniego posiedzenia sądu, pozew został jednak wycofany. 

Kevin Spacey - ofiar wycofała pozew przeciwko aktorowi

Jak podaje Variety, podczas rozprawy z dnia 3 lipca 2019 roku, doszło do oddalenia pozwu ze strony poszkodowanego. Mitchell Garabedian - adwokat oskarżyciela poinformował media, że pozew został dobrowolnie oddalony. Początkowo nie podano przyczyny tej decyzji. Potem pojawiła się informacja, że powodem był brak dowodów przeciwko oskarżonemu. Były gwiazdor "House of Cards" od samego początku twierdzi, że jest niewinny.

Kevin Spacey
Kevin Spacey
Kevin Spacey
Przeczytaj także Kevin Spacey usłyszał zarzuty o napastowanie seksualne. Aktor odpowiedział w wideo

To jednak nie koniec problemów gwiazdora. Chociaż oddalono pozew cywilny, przeciwko aktorowi wciąż trwa postępowanie karne. Kolejna rozprawa z udziałem aktora odbędzie się jesienią 2019 roku. To nie wszystko. Spacey został dodatkowo oskarżony przez kilku innych mężczyzn, których miał molestować podczas pobytów w Londynie. Chodzi o sześć ofiar, które były napastowane przez aktora wlatach 1996 - 2013. W tę sprawę zaangażowany jest Scotlant Yard. Na razie jednak przypadki z Wielkiej Brytanii nie zostały formalnie podane w formie oskarżenia, więc na razie adwokat Spaceya nie musi się nimi martwić. Czy aktor będzie sądzony przez brytyjski wymiar sprawiedliwości? O tym zadecyduje wynik śledztwa Policji Metropolitalnej.

Sąd umorzył już jedno z oskarżeń, dotyczące molestowania z 1992 roku. Uznano, że w świetle prawa ofiara nie może ubiegać się przed sądem o ukaranie sprawcy, ponieważ atak na tle seksualnym jest już przedawniony. 

Zobacz też: TOP 10: Najlepsze filmy, w których zagrał Kevin Spacey 

Tagi: News Kevin Spacey metoo