11.05.2018 11:48

Michael C. Hall z „Dextera” będzie nowym Batmanem?

Czy aktor, który wcielał się w tytułową postać z serialu „Dexter” wygryzie Bena Afflecka z roli Batmana? 

Michael C. Hall jako Batman
foto: materiały promocyjne

Ben Affleck i jego wersja Batmana jest przedmiotem wielu sporów fanów DC. Według niektórych Batman z „Ligi Sprawiedliwości” był najsłabszym punktem filmu Zacka Snydera. Nad aktorem zawisły czarne chmury i pojawiały się sprzeczne informacje na temat jego przyszłości w roli Mrocznego Rycerza. Co jakiś czas słychać o doniesieniach, mówiących o kolejnych aktorach, którzy mają się wcielić w Batmana w powstającym solowym filmie w reżyserii Matta Reevesa oraz drugiej części „Ligi Sprawiedliwości”. Z rozmowy z Michaelem C. Hallem znanym najbardziej z serialu „Dexter”, wynika, że widzi siebie w roli zamaskowanego herosa.

Dexter nowym Batmanem?

Aktor wcielający się w psychopatę, który zabija złoczyńców, nie bez powodu wyraził zainteresowanie wcielenia się w Batmana. Dla Halla nie byłyby to żadna nowość, ponieważ w 2015 roku podkładał głos za Mrocznego Rycerza w kreskówce „Liga Sprawiedliwości: Bogowie i potwory”.

O swojej chęci wcielenia się w obrońcę Gotham opowiedział o tym w rozmowie z serwisem Yahoo!. 

"

W tym szczególnym powtórzeniu genezy superbohatera, to było alternatywne uniwersum, był wampirem, ale ogólnie nadal Batmanem. Polubiłem go jako superbohatera, ponieważ nie żadnych supermocy, jest po prostu bystry. I ten kostium! "

Mimo że aktor nie był klasycznym Batmanem, dobrze zna historię tego bohatera. Poza tym zawraca uwagę na aspekt Batmana, który od lat przyciąga czytelników komiksów do tego konkretnego herosa z uniwersum DC Comics. Został zapytany, czy chciałby wcielić się w tę postać również w wersji aktorskiej. 

"

Jestem Batmanem. Powiedz o mnie swoim przyjaciołom. Kocham to, że powstała wersja z Michaelem Keatonem. Cóż, dzięki. Pewnie - z wielką chęcią się na to piszę! "

Czy Hall ma szansę, by ponownie zagrać Mrocznego Rycerza, tym razem przywdziewając maskę i pelerynę? Trudno powiedzieć. Oczywiście jest szansa, że wytwórnia Warner Bros. go zauważy, ale póki co nikt z twórców DCEU nie prowadził z aktorem żadnych rozmów w tej sprawie. Być może po wywiadzie dla Yahoo! się to zmieni. Hall kreacją w „Dexterze” udowodnił, że potrafi wcielić się w mrocznego, opanowanego detektywa, który karze złych ludzi. Czy przebija innych kandydatów do roli Batmana? Przekonamy się za jakiś czas. 

Czy Michael C. Hall nadaje się do roli Batmana?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Batman Liga Sprawiedliwości Ben Affleck