16.05.2017 12:31

Michael Fassbender powróci do X-Menów?

Odtwórca Magneto był jednym z najjaśniejszych punktów serii o mutantach Marvela. Istnieją spore szanse, że zobaczymy go ponownie. 

Michael Fassbender powróci do X-Menów?
foto: kadr z filmu

Erik Lehnsherr, czyli Magneto, był częścią filmowej sagi o X-Menach od samego początku. Pierw mogliśmy go oglądać za sprawą Iana McKellana w pierwszej trylogii, ale od czasu „Pierwszej klasy” z 2011 roku mieliśmy przyjemność obserwować Michaela Fassbendera jako młodszej wersji niegdysiejszego przyjaciela, a później przeciwnika Profesora X. Po tym jak „X-Men: Apocalypse” z 2016 roku zakończyła wydarzenia związane z drugą trylogią, pojawiło się sporo spekulacji odnośnie powrotu Fassbendera do roli potężnego mutanta. Okazuje się, że szanse są spore.

Reporter MTV Josh Horowitz przeprowadził ostatnio wywiad z aktorem i zasugerował na swoim profilu na Twitterze, że choć Irlandczyk niemieckiego pochodzenia nie wystąpi w nadchodzącym spin-offie „New Mutants”, to bardzo prawdopodobne, że pojawi się w „X-Men: Dark Phoenix”, która ma być nowym rozdziałem w historii filmów o X-Menach. Oto jego tweet:

Pisaliśmy już jakiś czas temu o niezadowoleniu, jakie zgłaszał Fassbender wobec swojej roli Magneto. W nieszczególnie dobrze przyjętym „X-Men: Apocalypse”, gdzie aktor miał nawet dość komiczny polski epizod, także nie miał zbyt wiele do pokazania. Być może „Dark Phoenix” da mu o wiele więcej do roboty.

Obecnie gwiazdę serii X-Menów możemy zobaczyć w podwójnej roli androida w filmie „Obcy: Przymierze” sir Ridleya Scotta. Wszyscy jednogłośnie chwalą jego kreację jako zdecydowanie najlepszy element z całego filmu. Można się nawet spotkać z opinią, że jest to najlepsza rola w obrazie blockbusterowym od czasu Heatha Ledgera i jego Jokera z „Mrocznego Rycerza”

Chcielibyście widzieć Michaela Fassbendera ponownie jako Magneto?

Kamil Dachnij
Tagi: #Michael Fassbender #X-Men