06.09.2019 15:41

Michał Żebrowski lektorem „Wiedźmina” od Netfliksa? Słychać go na polskim zwiastunie [WIDEO]

Netflix opublikował zwiastun serialu „Wiedźmin” w wersji z polskim lektorem. Można na nim usłyszeć głos Michał Żebrowskiego, który w Geralta wcielił się w polskiej ekranizacji sagi.

Geralt
foto: kadr z wideo Netflix

Do premiery „Wiedźmina” Netfliksa coraz bliżej. Według zapowiedzi, pierwszy sezon serialu nakręconego na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego obejrzymy jeszcze w 2019 roku.

Serwis powoli uruchamia więc akcje promocyjne. W sierpniu 2019 roku zobaczyliśmy pierwszy zwiastun, pozwalający zobaczyć jak Henry Cavill prezentuje się jako Geralt z Rivii.

Henry Cavill jako Geralt w pierwszym zwiastunie serialu "Wiedźmin"
Henry Cavill jako Geralt w pierwszym zwiastunie serialu "Wiedźmin"
Przeczytaj także Henry Cavill jako Geralt w pierwszym zwiastunie serialu "Wiedźmin"

Serwis bez zbytniego rozgłosu opublikował polską wersję zapowiedzi, w której można usłyszeć głos Michała Żebrowskiego jako lektora.

Michał Żebrowski lektorem w „Wiedźminie” Netfliksa

Michał Żebrowski miał propozycję zagrania w „Wiedźminie” stworzonym przez serwis VoD, ostatecznie jednak jej nie przyjął. Fanom podał dość niecodzienne powody podjęcia takiej decyzji.

Zobacz także: Michał Żebrowski mógł wystąpić w „Wiedźminie” Netfliksa. Czemu nie zagra w serialu? 

Wygląda na to, że Netflix nie zapomniał o polskim aktorze. W rodzimym zwiastunie „Wiedźmina” został lektorem, czytającym linie dialogowe.

Fani czekający na serial są podzieleni. Niektórzy doceniają gest Netfliksa, który na lektora wybrał aktora kojarzącego się polskiej widowni z rolą Geralta. Inni domagają się, żeby „Wiedźmin” został zdubbingowany, a w roli Białego Wilka wystąpił znany z gier CD Projekt RED Jacek Rozenek.

Zobacz także: Jacek Rozenek wraca do zdrowia po utracie mowy. Aktor grający Geralta z "Wiedźmina" podziękował fanom 

Do kogo powinien należeć głos Geralta w serialu Netfliksa?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: News Wiedźmin Netflix