21.03.2016 09:16

Międzynarodowy Dzień Szczęścia z „Angry Birds”

Red z filmu „Angry Birds” został ambasadorem Międzynarodowego Dnia Szczęścia 2016. Co do zaoferowania ma kampania ONZ?

Międzynarodowy Dzień Szczęścia z „Angry Birds”
foto: materiały prasowe

Red, główna postać komedii animowanej „Angry Birds”, został honorowym ambasadorem Międzynarodowego Dnia Szczęścia. Wydarzenie jest częścią długofalowej kampanii #AngryBirdsHappyPlanet, wspierającej działania związane z zatrzymaniem zmian klimatycznych na Ziemi.

Międzynarodowy Dzień Szczęścia opiera się na idei, według której Produkt Krajowy Brutto nie jest tak naprawdę racjonalnym miernikiem dobrobytu w danym kraju. Potrzebne jest ujęcie bardziej zintegrowane i zrównoważona ocena szczęścia w danym regionie. Po tym, jak Sekretarz Generalny ONZ, Ban Ki-moon, ogłosił Reda ambasadorem Dnia Szczęścia, kampania została przedstawiona setkom młodych ludzi w słynnej Sali Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Aktorzy, którzy użyczą głosów bohaterom „Angry Birds”, m.in. Jason Sudeikis („Szefowie wrogowie”), Maya Rudloph („Druhny”, „Siostry”), Josh Gad („Piksele”), zaprezentowali materiały związane z akcją „Pozwól Czerwonemu stać się Zielonym” (Help Red Go Green). W ramach wsparcia akcji #AngryBirdsHappyPlanet również internauci mogą zadbać o wzrost świadomości zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi. Wystarczy, że przyłączą się do akcji, zamieszczając w mediach społecznościowych posty i zdjęcia związane z dbaniem o planetę.

Sekretarz Generalny ONZ, Ban Ki-moon, opowiedział o wyborze nowego ambasadora Międzynarodowego Dnia Szczęścia 2016:

"

Angry Birds uszczęśliwiły miliony ludzi na całym świecie. Teraz stają się częścią walki o uczynienie planety lepszym miejscem. Jesteśmy bardzo dumni, pomagając Czerwonemu stać się Zielonym. Nie wyobrażam sobie lepszego sposobu, by uczcić Międzynarodowy Dzień Szczęścia. "

John Cohen, producent filmu „Angry Birds” i „Jak ukraść księżyc?”, wyznał jak istotna jest dla niego idea kampanii, w której bohaterowie jego dzieła biorą udział:

"

Czujemy się prawdziwie dumni, że Red został wybrany honorowym ambasadorem Dnia Szczęścia. Mimo że wydaje się taki „angry”, wszyscy wiemy przecież, że tak naprawdę, gdzieś w środku, uśmiecha się do nas i do świata. Tak, jak mówimy w kampanii „Pomóż czerwonemu stać się Zielonym”, nic nie uszczęśliwia ptaków bardziej niż czysta, zdrowa planeta. Wspólnie z Organizacją Narodów Zjednoczonych jesteśmy dumni i szczęśliwi. "

W 2001 roku ONZ zdefiniował szczęście jako „fundamentalny cel ludzki” i wezwał do „bardziej zintegrowanego, sprawiedliwego i zrównoważonego podejścia do wzrostu i rozwoju gospodarczego, który sprzyja dobrostanowi wszystkich narodów”. Wszystkie 193 kraje członkowskie przyjęły tę rezolucję.

Film „Angry Birds” to animowana wersja jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat. Do tej pory ściągnęły ją ponad 2 miliardy użytkowników na całym świecie. Obraz zabierze widzów na egzotyczną wyspę zamieszkaną przez szczęśliwe kolorowe ptaki-nieloty. Na rajskiej wyspie żyją także ptasi outsiderzy – temperamentny Red, szybki jak wiatr Chuck i nieco wybuchowy Bomba. Idylliczny krajobraz wyspy zaburza pojawienie się tajemniczych zielonych świnek… „Angry Birds” zadebiutuje w kinach 27 maja 2016.

Robert Skowronski
Tagi: News