15.03.2017 11:55

„Mucha” Davida Cronenberga doczeka się nowej wersji

Ponownie nadlatuje „Mucha”. Trafi ona pod skrzydła studio 20th Century Fox, które ma już wytypowanego reżysera projektu.

„Mucha” Davida Cronenberga doczeka się nowej wersji
foto: kadr z filmu

Historia eksperymentującego na sobie samym naukowca powstała w 1958 roku, a odpowiedzialny za nią był Kurt Neumann. Po 28 latach swoją wersję stworzył David Cronenberg przedstawiając tym samym kolejny przykład nurtu body horroru.

Hollywood planuje remake właśnie tej wersji z 1986 roku, a wyreżyserować ma ją J.D. Dillard, który ma na koncie m.in. pokazywany na Sundance „Sleight”. Będzie on też współautorem scenariusza do spółki z Aleksem Theurerem.

„Mucha” doczekała się kilku kontynuacji. W 1959 roku powstał „Powrót muchy”, zaś w 1965 można było oglądać „Klątwę muchy”. Później Cronenberg zrealizował swoją wersję z rolami Jeffa Goldbluma i Geeny Davis. Obraz został nagrodzony Oscarem za najlepszą charakteryzację. Za tę stronę filmu odpowiadał Chris Walas, który zresztą w 1989 roku nakręcił „Muchę 2”.

W 2011 roku David Cronenberg przymierzał się do kolejnej części serii, którą określał jako wypadkową remake'u i sequela. Twórca miał już gotowy scenariusz dzieła.

O czym opowiadał film z 1986? Seth Brundle jest projektantem systemów komputerowych, który poznaje dziennikarkę pisma „Particle Magazine”, Veronicę Quaife. Wraz z nią udaje się do swojego laboratorium, gdzie prezentuje jej dwa teleportery pozwalające przenoszenie nieożywionych przedmiotów. Dziennikarka chce o tym napisać artykuł, który może przynieść Sethowi rozgłos. Naukowiec prosi ją o cierpliwość, gdyż wpierw chce ukończyć badania.

Między parą wytwarza się uczucie. Kobieta popada w konflikt ze swoim wydawcą i udaje się na spotkanie z nim. W tym czasie Brundle dokonuje teleportacji samego siebie, jednak do jednej z maszyn dostaje się przypadkowo mucha. Ciało człowieka łączy się z ciałem owada.

Przypominamy Wam zwiastun dzieła Davida Cronenberga:

Jeżeli lubicie dokonania Cronenberga, to powinniście zwrócić uwagę na nowy projekt Agnieszki Smoczyńskiej, który ma być inspirowany dokonaniami twórcy „Nagiego lunchu”.

Twoim zdaniem powinien powstać remake „Muchy”?

Robert Skowronski
Tagi: #News