18.04.2016 12:25

„Naznaczony” doczeka się 4. rozdziału

Jedna z serii, której twórcą jest James Wan doczeka się kolejnej odsłony. Informację o tym zdradziło studio Sony.

„Naznaczony” doczeka się 4. rozdziału
foto: materiały prasowe

„Naznaczony” debiutował na ekranach w 2010 roku rozpoczynając drugą słynną serię znoszącą złote jajka urodzonego w Malezji reżysera. Ten wcześniej zaistniał w świadomości widzów „Piłą”. Po nakręceniu w 2013 roku kontynuacji „Naznaczonego” mając ponownie za scenarzystę Leigha Whannella ostatecznie postanowił oddać cykl w jego ręce. Tak w 2015 roku na ekrany wszedł trzeci rozdział serii, który zarobił na całym świecie 100 milionów dolarów.

Podczas odbywającego się w Las Vegas wydarzenia jakim jest CinemaCon doszło do panelu zorganizowanego przez studio Sony. Promowano tam kilka nadchodzących tytułów i wyjawiono, że „Naznaczony” powróci w czwartej części. Reżyserem prawdopodobnie ponownie będzie Leigh Whannell.

Już trzecia odsłona filmu stanowiła prequel do wydarzeń znanych z pierwszego rozdziału. Wówczas Whannell mówił o tym, że chciałby skupić się na eksploracji tego co działo się przed dziełem Wana (prawdopodobnie tak też się stanie w przypadku „czwórki”):

"

Chciałbym skupić się na czasie pomiędzy poszczególnymi częściami. Cały ten obszar, kiedy postać Elise Rainier odkrywa ponownie swój dar może dać materiał na wiele przygód. Jest w tym spory potencjał. Elise stała się kimś na wzór superbohaterki, więc byłoby interesującym, gdybyśmy poszerzyli ten wątek w kolejnych filmach. "

Jak widać obraz jest dopiero w fazie planowania i nie można o nim zbyt wiele powiedzieć. Nieznana jest także data jego premiery w przeciwieństwie do terminu wejścia do kin „Obecności 2”, za którą odpowiedzialny jest już James Wan we własnej osobie. Dzieło będziemy mogli zobaczyć od czerwca 2016 roku. Ed (Patrick Wilson) i Lorraine (Vera Farmiga) Warrenowie ponownie wystąpią tu, jako para badaczy zjawisk paranormalnych. Powracają oni, by pomóc rodzinie Hodgsonów. Samotna matka z północnego Londynu wychowuje czwórkę dzieci i musi mierzyć się z nieczystymi siłami w nawiedzonym domu.

Reżyser opowiedział o miejscu osadzenia akcji filmu:

"

Kręcenie w Wielkiej Brytanii daje projektowi odmienny smak. Strukturą będzie on przypominać pierwszą odsłonę, ale lokalizacja i różnice kulturowe dodają czegoś nowego do filmowej palety. Obraz będzie można oglądać bez znajomości „jedynki”, choć wykorzystuje on znanych wcześniej bohaterów. "

Kolejną niespodzianką dla fanów grozy podpisanej przez Jamesa Wana będzie „Annabelle 2”. To kontynuacja spin-offu „Obecności” o tytułowej demonicznej lalce. Wcześniej reżyserem był John R. Leonetti, przy drugiej części tę rolę ma już pełnić David F. Sandberg.

Czekacie na 4. rozdział „Naznaczonego”?

Robert Skowronski
Tagi: News Naznaczony