21.02.2018 13:32

Netfilm - na polskim rynku ukaże się dwumiesięcznik o serialach i serwisach VOD?

Magazyn poświęcony będzie takim platformom, jak Netflix, Showmax, HBO GO czy Amazon Prime.

Netfilm - na polskim rynku ukaże się dwumiesięcznik o serialach i serwisach VOD?
foto: materiały prasowe

W polskich sklepach z prasą pojawi się zaskakująca propozycja dla wszystkich fanów najnowszych seriali oraz miłośników produkcji wideo na życzenie. 1. numer dwumiesięcznika Netflim ma ukazać się w marcu 2018 i kosztować 6,99 zł. 

Jak głosi okładka, będzie w nim można przeczytać o ponad 100 serialach, w tym o zakończeniu „House of Cards”, drugim sezonie „Opowieści podręcznej” oraz „Westworld”, a także o samym twórcy „Black Mirror”. W magazynie mają się też znaleźć opisy premier, zapowiedzi i recenzje m.in. „Punishera”, „Dark”, „Altered Carbon”, „Narcos”, „13 powodów” i „Serii Niefortunnych Zdarzeń 2”.

Netfilm - najlepsze seriale i filmy czy jednak kiepski dowcip?

Netfilm

Według opisu na stronie dystrybutora - kiosków Ruchu - ma to być:

"

To nowatorski magazyn premium, dedykowany wielkomiejskiej grupie odbiorców o wysokim statusie społecznym. Unikalny kontent: Rozbudowane opisy seriali przedstawione poprzez tło geograficzne, historyczne, społeczne i naukowe, nowe sezony i odcinki, sylwetki aktorów. Klasyka filmowa – przedstawiona za pomocą ciekawych faktów a nie opisów, rekomendacje filmów i seriali z różnych gatunków dostępnych w ofercie (filmy dla dzieci, komedia, dramat, akcja, science-fiction, fantasy, horror, dokument). Ponadto: ciekawostki dotyczące filmów i seriali oraz gadżetów i samochodów „grających” w produkcjach filmowych. Kolumny dedykowane nowinkom technicznym dotyczącym sprzętu i akcesoriów wykorzystywanych do oglądania filmów i seriali przez Internet. "

Co ciekawe, po kilkunastu artykułach, które pojawiły się na stronach związanych z branżą filmową (jako pierwszy nowinkę zauważył serwis Filmożercy), a które uznały cały projekt Netfilmu co najmniej za mocno nietrafiony, opis zniknął ze strony. Teraz można go jedynie znaleźć za pomocą Google Cache. Czyżby w obliczu krytyki dystrybutor wycofał się jednak z całego projektu?  

W czasach, kiedy filmowo-serialowych informacji w ciągu dnia pojawiają się tysiące, a jednego dnia z powodu różnego rodzaju oskarżeń można odwołać reżysera i wycofać się z całej produkcji, ciężko oczekiwać, że tego rodzaju dwumiesięcznik będzie mieć rację bytu. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Kupiłbyś dwumiesięcznik o filmach i serialach?

Justyna Kierzkowska
Tagi: News