13.02.2018 15:36

Netflix opowie historię Bonnie i Clyde'a z perspektywy Strażnika Teksasu. Kto wcieli się w jego rolę?

Najnowsza produkcja platformy będzie skupiała się na historii Franka Hamera, stróża prawa, który wyszedł cało ze stu strzelanin, a następnie wrócił z emerytury, żeby schwytać gang Barrowa.

Netflix opowie historię Bonnie i Clyde'a z perspektywy Strażnika Teksasu. Kto wcieli się w jego rolę?
foto: Collection Christophel/EAST NEWS

Historia Bonnie i Clyde'a to jedna z najsłynniejszych, a zarazem najbardziej romantycznych legend o gangsterach w historii. Bonnie Parker i Clyde Barrow poznali się w 1930 roku i od razu dostrzegli, że łączy ich wielki głód wrażeń. W 1932 roku rozpoczęli swoją wielką przygodę z gangsterskim życiem. Początkowo dokonywali tylko drobnych kradzieży, żyli w ciągłej drodze, spali w samochodzie. Wielki kryzys lat 30. sprawił, że już wtedy jawili się ludziom nie jak przestępcy, lecz jak romantyczni bohaterowie walczący z systemem. Zmieniło się to jednak z czasem, kiedy ich występki stały się coraz bardziej brutalne, a para zaczęła zabijać ludzi. Po długich staraniach, policja przygotowała obławę, w której zginęli wspólnie w 1934 roku. Dotychczas najsłynniejszą produkcją przedstawiającą losy pary gangsterów był film Arthura Penna z 1967 roku z Faye Dunaway i Warrenem Beatym w rolach głównych. Nowy film Netfliksa zaprezentuje te wydarzenia z punktu widzenia stróżów prawa.

Film Netfliksa o Bonnie i Clydzie

Nowa produkcja Netfliksa opowie o Strażnikach Teksasu: Franku Hamerze i jego byłym partnerze Maney'u Gaulcie - legendarnych stróżach prawa, którzy wrócili z emerytury, by stanąć na czele pościgu i schwytać Bonnie i Clyde'a. Film będzie nosił tytuł „The Highwayman”, wyreżyseruje go John Lee Hancock, twórca „Wielkiego Mike’a” i „McImperium”, który był też współtwórcą scenariusza pisanego przez lata przez Johna Fusco.

Sam film miał zresztą powstać już dawno temu. W role słynnych stróżów prawa mieli wcielić się wtedy Paul Newman i Robert Redford, co byłoby interesującą odpowiedzią na ich wcześniejsze wspólne występy w filmach „Butch Cassidy i Sundance Kid” czy „Żądło”, gdzie grali postaci zbliżone do Bonnie i Clyde'a (tyle że bez wątku miłosnego). Niestety, kiedy Paul Newman podupadł na zdrowiu, projekt został porzucony i już nigdy do niego nie wrócono. Aż do teraz, kiedy zabrał się za niego Netflix angażując równie gwiazdorską obsadę.

costner harrelson

Kevin Costner w roli Strażnika Teksasu

Netflix ogłosił, że w główną rolę wcieli się Kevin Costner. Partnerować mu będzie Woody Harrelson, który ma już doświadczenie jako policyjny partner „Detektywa”. Prócz odtwórców głównych ról w filmie pojawią się Kathy Bates, John Carroll Lynch, Kim Dickens, Thomas Mann i William Sadler. Data premiery „The Highwayman” nie została jeszcze ogłoszona. Aktualnie w Luizjanie trwają zdjęcia do filmu. 

Natalia Hluzow