05.06.2018 11:20

Netflix zamówił antologię opartą na… piosenkach Dolly Parton

Dolly Parton, słynna wokalistka country, planuje przenieść na ekran opowieści ze swoich utworów. W realizacji tego pomysłu pomoże jej Netflix.

Dolly Parton
foto: REX/EAST NEWS

Dolly Parton, która na rynku muzyki country działa od ponad 50 lat, a okazyjnie jest też aktorką i producentką filmową, zrealizuje muzyczno-filmowy projekt dla Netflix. 4 czerwca 2018 serwis zamówił 8-odcinkową antologię opartą na utworach wokalistki. Parton będzie występowała w roli producentki wykonawczej serialu, wystąpi także w jednej z głównych ról, zaśpiewa i napisze piosenki.

"

Dolly Parton i jej muzyka kierują się do Netfliksa! Żyjąca legenda wystąpi w roli piosenkarki/autorki piosenek, jednej z gwiazd i producentki wykonawczej nowej antologii, w której każdy epizod będzie oparty na jednej z ikonicznych piosenek Dolly Parton. "

Parton, poza tym, że od 50 lat tworzy muzykę, od kilku dekad występuje też na ekranie. Zagrała m.in. w filmach „Stalowe magnolie” czy „Kryształ górski” z Sylvestrem Stallone, wyprodukowała kilka seriali i filmów telewizyjnych oraz wystąpiła gościnnie w kilku produkcjach. 

Dolly Parton w Netflix – o czym opowie serial?

Pierwsza płyta Dolly Parton, „Hello, I’m Dolly”, została wydana już w 1967 roku. Do jej największych hitów należą utwory „Jolene” (wykonywane później przez The White Stripes), „I Will Always Love You” (które rozsławiła Whitney Houston) czy „Here You Come Again”. Treść piosenek Parton zazwyczaj skupia się na trudnej bądź nieszczęśliwej miłości, możemy zatem spodziewać się, że nowa oryginalna produkcja Netflix będzie połączeniem melodramatu z romansem i filmem obyczajowym.

Parton tak zapowiada swój nowy projekt:

"

Jako autorka piosenek zawsze lubiłam opowiadać historie za pośrednictwem mojej muzyki. Jestem podekscytowana, że wraz z Netfliksem powołam do życia niektóre z moich ulubionych piosenek. Mamy nadzieję, że nasza produkcja zainspiruje i rozbawi rodziny i znajomych ze wszystkich pokoleń. Chcę też podziękować dobrym ludziom z Netfliksa i Warner Bros. TV za ich niesamowite wsparcie. "

W 2015 roku artystka podpisała podobny kontrakt ze stacją NBC, w efekcie którego powstały produkcje „Dolly Parton's Coat of Many Colors” i „Dolly Parton's Christmas of Many Colors: Circle of Love” na podstawie jej życia i twórczości.

Nowa antologia Dolly Parton tworzona na zlecenie Netflix nie ma jeszcze ustalonej daty premiery.

Natalia Hluzow
Tagi: News Netflix