19.06.2018 11:43

Netflix zrealizuje film muzyczny o Eurowizji z Willem Ferrellem w roli głównej

Netflix szykuje kolejny pełnometrażowy film z gwiazdą kina w roli głównej. Tym razem będzie nią Will Ferrell, który zagra uczestnika Eurowizji.

Will Ferrell
foto: kadr z wideo

Netflix zaskakiwał już różnymi tematami i gatunkami. Tym razem postanowił sięgnąć po komedię muzyczną i opowiedzieć w niej o słynnym europejskim festiwalu muzycznym.  W filmie „Eurowizja” w roli głównej zobaczymy Willa Ferrella, popularnego komika, który wystąpił m.in. w filmach „Co wiecie o swoich dziadkach?” czy „Zoolander”.

Will Ferrell wystąpi na Eurowizji

Szczegóły dotyczące fabuły nowej produkcji Netfliksa nie są jeszcze znane, z doniesień wynika jednak, że Will Ferrell zagra uczestnika Eurowizji. Nie będzie to jego pierwsze doświadczenie z piosenką – wokal Ferrella mogliśmy usłyszeć m.in. w filmie „Bracia przyrodni” czy programie Saturday Night Live.

Co więcej, aktor nie tylko wystąpi i zaśpiewa w filmie „Eurowizja”, ale też napisze jego scenariusz z Andrew Steelem (jednym ze scenarzystów SNL) oraz wyprodukuje go wraz z Jessicą Elbaum z Gary Sanchez Productions i Adamem McKayem w roli producenta wykonawczego.

Eurowizja tematem filmu Netfliksa

Konkurs Piosenki Eurowizji to jeden z najpopularniejszych festiwali piosenki na świecie, który mimo upływu lat i spadku prestiżu (kiedyś występowały na nim takie gwiazdy jak Abba czy Celine Dion), wciąż budzi ogromne emocje widzów. Co roku w maju miliony odbiorców śledzą muzyczne zmagania reprezentantów państw zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców. W konkursie biorą udział głównie kraje europejskie, ale też kilka państw Azji, między innymi Izrael i kraje zakaukaskie, a od niedawna również Australia. Zwycięzcą 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, która odbyła się 12 maja 2018 została Netta Barzilaj z Izraela.

Jaki kraj będzie reprezentował Ferrell podczas fikcyjnej edycji Eurowizji? Czy w filmie wystąpią prawdziwe gwiazdy muzyki w rolach konkurentów głównego bohatera? Przekonamy się już niebawem. Data premiery „Eurowizji” na platformie Netflix nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow
Tagi: News Netflix