06.09.2019 11:14

Netflix podpisał ekskluzywny kontrakt z reżyserką "Wonder Woman". Wiemy, ile na tym zarobi

Patty Jenkins rozpoczyna współpracę z Netfliksem. Jak podaje serwis Variety, reżyserka "Wonder Woman" podpisała całkiem lukratywną umowę z gigantem streamingowym. 

Gal Gadot w Wonder Woman
foto: DC ENTERTAINMENT/WARNER BROS. / Album/EAST NEWS

Dzięki swojej pracy przy "Wonder Woman", Patty Jenkins stała się jednym z najgorętszych nazwisk w Hollywood. Jej dzieło o superbohaterce DC było sukcesem artystycznym i finansowym i wiele wytwórni zaczęło oferować Jenkins lukratywne propozycje współpracy. Jak podaje Variety, zwycięzcą okazał się Netflix, który podpisał z reżyserką kontrakt na 3 lata, który opiewa na około 10 milionów dolarów. 

Patty Jenkins zaczyna współpracę z Netfliksem

Netflix udostępnił oficjalne oświadczenie na temat współpracy, w którym Channing Dungey, wiceprezes ds. oryginalnych programów Netfliksa powitał Jenkins w jej nowej rodzinie:

"

Jesteśmy podekscytowani, że możemy powitać Patty Jenkins w Netfliksie. Jej praca rozszerza granice, a ona sama z dumą i odwagą opowiada historie, które zostawiają niezapomniany odcisk na współczesnej popkulturze. Nie możemy się doczekać, by pomóc jej w realizacji nowych wspaniałych pomysłów.   "

Na temat współpracy wypowiedziała się również sama zainteresowana. Jenkins jest bardzo podekscytowana perspektywą współpracy z Netfliksem:

"

Nie mogę się doczekać, by wybrać się na wspaniałą podróż do świata telewizji z taką grupą ludzi, których podziwiam. Ted, Cindy, Channing Peter, cała drużyno Netfliksa - nie mogę się doczekać, aż zabierzemy się do pracy! "

Jenkins pracowała już nad serialem "I Am The Night" dla TNT, a także "Arrested Development", "Entourage" oraz "The Killing". Reżyserka pracuje obecnie "Wonder Woman 1984", czyli kontynuacją hitu z 2017 roku. W najnowszej produkcji powróci Gal Gadot w roli tytułowej oraz Chris Pine, który grał agenta Steve'a Trevora. Premiera produkcji jest planowana na czerwiec 2020 roku. 

Tagi: News Wonder Woman Netflix Wonder Woman 1984