18.07.2018 11:24

Netflix przygotuje 5 adaptacji komiksów twórcy „Kick-Assa”. Które tytuły trafią na platformę?

Dzięki serwisowi Netflix fani twórczości Marka Millara wkrótce zobaczą filmy i seriale oparte na jego twórczości. Które komiksy zostaną przeniesione na mały ekran? 

Kick Ass 2
foto: kadr z komiksu Kick-Ass 2 #6

Mark Millar to słynny komiksowy twórca, który współpracował z największymi wydawnictwami. To waśnie on maczał palce w alternatywnym uniwersum Marvela znanym jako Ultimate Universe oraz komiksowej serii „Civil War”. W DC współtworzył tytuły „JLA” i „The Flash”. W końcu założył własną firmę nazwaną Millarworld, która jest odpowiedzialna za takie komiksy jak „Wanted”, „Kick-Ass”, czy „Kingsman”, które zostały już przełożone na język kina. Niedawno Millarworld weszło w ścisłą współpracę z platformą Netflix. Już niedługo zobaczymy nie tylko pierwszy komiks wydany przez platformę streamingową, ale również aż 5 filmowych i serialowych adaptacji twórczości Millara.

Netflix stworzy filmy i seriale na podstawie komiksów Marka Millara

Jak donosi portal CNET, fani szkockiego scenarzysty komiksów niebawem będą mogli się cieszyć kolejnymi adaptacjami jego dzieł. Według zapowiedzi Netflixa niebawem rozpoczną się prace nad pierwszą serią filmów i seriali opartych na twórczości Millara. W pierwszej turze zobaczymy aż 5 tytułów. Jednym z nich będzie superbohaterski serial „Jupiter's Legacy” na podstawie komiksu wydanego w Polsce pod tytułem „Dziedzictwo Jupitera”. Poznamy w nim dwa pokolenia herosów w kolorowych kostiumach. Dzieci pierwszych superbohaterów, którzy pojawili się w 1930 roku, wezmą na swoje barki spuściznę rodziców. Showrunnerem i reżyserem pilota „Jupiter's Legacy” zostanie Steven S. DeKnight dobrze znany fanom serialu „Daredevil”

Jupiter's Legacy

Powstanie również serial bazujący na komiksie „American Jesus”. Głównym bohaterem jest 12-letni chłopiec, odkrywający moce, którymi dysponował Jezus Chrystus. Potrafi między innymi zmieniać wodę w wino i leczyć niepełnosprawne osoby. Shworunnerammi i producentami wykonawczymi serialu zostali Everardo Gout („Luke Cage”) i Leopoldo Gout („Gra o wszystko”). 

American Jesus

Pojawią się również pełnometrażowe filmy. Jednym z nich będzie „Empress” (na podstawie „Cesarzowej”) - historia fantasy opowiadająca o władczyni, która będzie musiała ochronić swoje potomstwo przed bezwzględnym dyktatorem. „Huck” to kolejna opowieść superbohaterska. Poznamy w niej chłopca obdarzonego nadprzyrodzonymi mocami, który będzie pomagał mieszkańcom swojego miasteczka. Natomiast „Sharkey The Bounty Hunter” będzie filmem science fiction, w którym główni bohaterowie są kosmicznymi łowcami nagród, przeczesującymi galaktykę w poszukiwaniu ściganych kosmitów. 

Empress #2

Na razie nie zdradzono szczegółów dotyczących premiery żadnej z planowanych produkcji. Fani Marka Millara będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Obecnie trwają zdjęcia do innych komiksowych seriali Netfliksa - 2. sezonów „Punishera” i „Iron Fista” oraz kontynuacji „Daredevila”

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Kingsman Netflix Komiks