04.10.2018 08:23

Netflix stworzy filmy i seriale na podstawie „Opowieści z Narnii”

Informacja jest dość ciekawa, zwłaszcza, że jeszcze niedawno mieliśmy okazję zobaczyć trzy filmy na podstawie twórczości C.S. Lewisa, a w przygotowaniu był czwarty. Nie mniej, o sprawie na Facebooku poinformował sam Netflix.

Opowieści z Narnii
foto: kadr z wideo

Netflix przejął prawa do adaptacji filmowych i serialowych „Opowieści z Narnii”, czyli serii książek opowiadających o magicznej krainie Narnii. Na sagę składało się 7 części, skupiających się głównie na postaci Aslana oraz rodzeństwie Pevensie (Piotr, Łucja, Edmund i Zuzanna). Tytuł doczekał się niedawno wersji filmowej - w 2005 roku światło dzienne ujrzała adaptacja 1. części, czyli „Lew, Czarownica i Stara szafa”, a potem mieliśmy okazję zobaczyć jeszcze „Księcia Kaspiana” oraz „Podróż Wędrowca do Świtu”. W planach było również przeniesienie na duży ekran 4. książki Lewisa, zatytułowanej „Srebrne Krzesło”.

Fani tejże serii filmowej mogą być zawiedzeni, ale dla reszty, przejęcie praw do „Opowieści z Narnii” przez Netfliksa będzie raczej dobrą wiadomością. Na temat zakupu wypowiedział się szef Działu Kontentu w Netfliksie, Ted Sarandos:

"

„Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa rezonują z całymi generacjami czytelników na świecie. Rodziny zakochały się w takich postaciach, jak Aslan oraz całym świecie Narnii i jesteśmy podekscytowani, że będziemy dla nich domem przez najbliższe lata.  "

Opowieści z Narnii trafią na Netfliksa

Netflix planuje przygotować „narnijskie uniwersum” - w planach są nie tylko filmy, ale również seriale na podstawie twórczości C.S. Lewisa. Wszystkim będą zarządzali producenci: Mark Gordon, Douglas Gresham oraz Vincent Sieber. W informacji prasowej przeczytać możemy również, że platforma nabyła prawa do wszystkich 7 książek o Narnii.

Na temat przejęcia praw wypowiedział się Douglas Gresham, który jest również pasierbem C.S. Lewisa. Mężczyzna nie mógł ukryć swojej radości:

"

Wiedza o tym, że ludzie chcą zobaczyć więcej Narnii, jest wspaniała. A dzięki zaawansowanej technologii możemy „ożywić” narnijskie przygody i pokazać je całemu światu. Netflix wydaje się być najlepszym medium do tego, by osiągnąć ten cel i nie mogę się doczekać, aż wspólnymi siłami zaczniemy pracę.  "

Na razie nie wiemy, kiedy ruszą pracę nad serialami i filmami z serii „Opowieści z Narnii”. Jeżeli twórcy narzucą naprawdę wysokie tempo pracy, to produkcji o narnijskim świecie możemy się spodziewać najwcześniej pod koniec 2019 albo na początku 2020 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Netflix