21.08.2019 15:23

Netflix stworzy remake "Nagłej śmierci"

Film "Nagła śmierć" z Jeanem-Claude Van Dammem doczeka się remake'u. Nowa wersja sensacyjnej produkcji trafi na Netflix.

kadr z filmu Nagła śmierć
foto: kadr z filmu Nagła śmierć

Lata 90. należały do wielu gwiazdorów kina akcji. Jednym z nich był oczywiście Jean-Claude Van Damme, który wystąpił między innymi w filmie z 1995 roku pod tytułem "Nagła śmierć". Niedługo Netflix stworzy remake tego tytułu.

"Nagła śmierć" - Netflix stworzy remake filmu

Jak donosi Deadline, za nową wersją historii o inspektorze pożarnictwa, ratującym prezydenta Stanów Zjednoczonych przed terrorystami podczas rozghrywek o Puchar Stanleya odpowie Dallas Jackson. Filmowiec najbardziej znany jest ze slashera z 2018 wyprodukowane przez studio Blumhouse pod tytułem "Thriller". Według najnowszych informacji nowy film, do którego niebawem rozpoczną się zdjęcia, nosi tytuł "Welcome to Sudden Death" i ma być zupełnie nową wersją "Nagłej śmierci". Za produkcję filmu odpowie Universal 1140 oraz Netflix.

W filmie wystąpią Michael Jai White oraz komik Gary Owen. Ten duet opisano, jako połączenie ostrych sztuk walki z komediowym zacięciem. Nowa wersja "Nagłej śmierci" będzie różnić się od oryginału reżyserowanego przez  Petera Hyamsa. W filmie prawdopodobnie zabraknie też Jeana-Claude Van Damme'a. W oryginale belgijski gwiazdor wcielił się w strażaka, który powstrzymał terrorystów przed zamachem na wice prezydenta USA. Przestępcy postanowili zaatakować na hali sportowej w czasie trwania finału NHL.

Jean-Claude Van Damme filmy
Jean-Claude Van Damme filmy
Przeczytaj także Najlepsze filmy z Jean-Claude Van Dammem. "Niezniszczalni 2", "Full Love"

"Nagła śmierć" - kiedy premiera nowej wersji filmu?

Film trafi na platformę streamingową Netflix.  "Welcome to Sudden Death" ma dołączyć do bazy filmów serwisu w czerwcu 2020 roku. Na razie nie zdradzono dodatkowych szczegółów. Niewykluczone, że Van Damme wystąpi w filmie gościnnie. Byłby to miły ukłon gest w kierunku wiernych fanów oryginalnej "Nagłej śmierci". Miłośnicy kina akcji muszą się na razie uzbroić w cierpliwość. 

Zobacz też:  Jean-Claude Van Damme w zwiastunie serialu Amazona

Tagi: News Jean Claude Van Damme Netflix