09.05.2018 14:32

Netflix szykuje ekranizację horroru Stephena Kinga z gwiazdą „Westworld” w obsadzie

Kolejna książka Stephena Kinga doczeka się ekranizacji. Tym razem będzie to „In the Tall Grass”, który trafi na ekran za sprawą platformy streamingowej Netflix.

Stephen King
foto: AP/FOTOLINK/EAST NEWS

Stephen King bezsprzecznie należy do grona autorów, których książki są najczęściej adaptowane. Słynne „Lśnienie”, „Carrie” czy „To” są tylko wierzchołkiem góry składającej się z dziesiątek filmów, seriali, musicali i innych form opartych na prozie współczesnego mistrza grozy. Po kolejny tekst autora sięgnął właśnie Netflix.

„In the Tall Grass” Kinga i Hilla kolejnym filmem Netfliksa

„In the Tall Grass” to nowela Stephena Kinga, którą autor napisał wspólnie ze swoim synem, Joe Hillem. Wydany w 2012 roku horror opowiada o parze nierozłącznego rodzeństwa – Becky i Calu.

Kiedy Becky będąc w II klasie college’u dowiaduje się, że jest  w ciąży, rodzice skłaniają ją, by wyjechała do wujostwa na wieś i pozostała tam do porodu. Jej ukochany brat, Cal, postanawia wyjechać razem z nią. Po kilku dniach podróży rodzeństwo zatrzymuje się przy polu, z którego dochodzi głos wołającego o pomoc dziecka. Cal postanawia wejść w wysoką trawę, by odnaleźć źródło i przyczynę płaczu małego Tobina, co – jak można podejrzewać – okaże się tragiczne w skutkach.

„In the Tall Grass” – obsada i twórcy

Netflix prowadzi obecnie rozmowy z Jamesem Marsdenem, aktorem wcielającym się w Teddy’ego w serialu „Westworld”, który w nowej produkcji miałby zagrać Cala. Film wyreżyseruje Vincenzo Natali („Cube”) na podstawie własnego scenariusza. Zdjęcia do „In the Tall Grass” mają rozpocząć się latem 2018 roku w Toronto.

Aktualnie na różnych etapach produkcji znajdują się także ekranizacje „Smętarza dla zwierzaków”, 2. części „To” oraz seriale na podstawie „Castle Rock”, „Bastionu” i „Mrocznej wieży”.

Natalia Hluzow
Tagi: News Netflix Stephen King