26.01.2018 12:07

Netflix ujawnił, ile pieniędzy stracił z powodu Kevina Spacey'a

Firma przyznała, że koszty, które musieli ponieść za projekty, które nie zostały dokończone, przerosły ich oczekiwania. Według źródeł CNN, owe projekty, to produkcje z udziałem Kevina Spacey'a.

Netflix ujawnił, ile pieniędzy stracił z powodu Kevina Spacey'a
foto: kadr z filmu

Sam Netflix opublikował oświadczenie, w którym przyznał, że skasowane projekty kosztowały 39 milionów dolarów. Źródła będące blisko CNN oraz samej platformy streamingowej donoszą zaś, że są to tylko koszta poniesione za dokończenie serialu „House of Cards” oraz skasowanie filmu „Gore”. W obydwóch produkcjach Kevin Spacey miał grać główne role.

Podobno sam serial „House of Cards” był szykowany do skasowania już wcześniej, ale sytuacja ze Spacey'em nieco skomplikowała sytuację Netflixa. Sezon szósty miał zakończyć sagę o Underwoodzie, ale nagła zmiana głównego bohatera spowodowała, że cały scenariusz musiał być napisany praktycznie od nowa.

Co dalej z „House of Cards”?

Natomiast „Gore” miał być biografią pisarza Gore'a Vidala, a sam film znajdował się już w fazie post-produkcji, co oznacza, że nagrano już sceny z aktorami i twórcy zajmowali się montażem, korekcją wizualną, itp.

Spacey został już wcześniej usunięty z nowego filmu Ridleya Scotta, zatytułowanego „All the Money in the World”, w którym miał grać J. Paula Getty’ego. W tej roli zastąpił go Christopher Plummer, który za przedstawienie bogacza został nominowany do Oscara w kategorii najlepszego aktora drugoplanowego.

Całe zamieszanie związane ze Spacey'em i Netflixem ciekawie pokazuje, jak ogromne koszta ponoszą producenci i wytwórnie filmowe przez skandale, które ostatnio stały się plagą Hollywood. Czas pokaże, czy kontrowersje wzmocnią i zjednoczą środowisko filmowe, czy też spowodują jego powolny rozkład.

Kamil Kacperski
Tagi: News Kevin Spacey Netflix